eur:
388.84
usd:
362
bux:
68882.55
2024. május 8. szerda Mihály

A Barcelona legyőzésével a Bayerné a Hoeness Kupa

A Bajnokok Ligája-győztes Bayern München labdarúgócsapata 2-0-ra nyert az FC Barcelona ellen, ezzel otthon tartotta az Uli Hoeness Kupát.

A Bayernt a lehető legerősebb összeállításban küldte pályára Josep Guardiola vezetőedző, aki 2008 és 2012 között három bajnoki címet, két Bajnokok Ligáját, két Spanyol Király Kupát, három Spanyol Szuperkupát, két Európai Szuperkupát és két klubvilágbajnoki címet nyert a Barcelonával.

A katalán együttesből a legutóbbi négy Aranylabda-szavazáson diadalmaskodó Lionel Messit leszámítva a legtöbb sztárjátékos hiányzott, ugyanis a Konföderációs Kupán szerepelt futballisták - így a frissen igazolt brazil Neymar, honfitársa, Daniel Alves, valamint a világ- és Európa-bajnok spanyol válogatott játékosai - nem léptek pályára a zsúfolásig megtelt Allianz Arénában.

A 71 ezer néző örömére a Bayern már a 14. percben megszerezte a vezetést: a csapatkapitány Philipp Lahm találta magát a kapu előtt, és a számára szokatlan helyről, szokatlan módon, fejjel továbbított a kapuba.

A bajor alakulat végig kézben tartotta a mérkőzést, a végeredményt a horvát Mario Mandzukic állította be a 87. percben.

A két csapat legutóbb a Bajnokok Ligája idei elődöntőjében találkozott egymással: a müncheniek akkor az első mérkőzésen hazai környezetben 4-0-ra, majd a katalán fővárosban 3-0-ra diadalmaskodtak.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.08. szerda, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Példátlan, ami a magyar munkahelyeken zajlik: két kőkemény generációs kihívással nézünk szembe

Példátlan, ami a magyar munkahelyeken zajlik: két kőkemény generációs kihívással nézünk szembe

"A fiatalokat nem lehet egy eszközzel „megszerelni”, hogy ugyanúgy viselkedjenek, meg akarjanak halni a munkában, mint mi. Erre nincs eszköz, hanem csak szemüveg" - mondja Steigervald Krisztián generációkutató. Globális kultúraváltás történt: megváltozott a munkához való hozzáállás, és különösen a munkára való nevelés szokásai. A generációk közötti különbségek begyűrűznek a munkahelyekre, ráadásul a generáció-menedzsment egyszerre két nehéz feladattal néz szembe: a 30 év alattiak és az 55 év felettiek integrálásával. Az IT-szektorban, a technológiai váltásban is megfigyelhető, hogy a különböző érettségi szintű technológiák ugyanúgy, ahogy a társadalmi generációk, a mai napig egymással párhuzamosan élnek - teszi hozzá Mádi Gábor, a Shiwaforce CIO-ja. A témával június 11-ei Financial IT konferenciánkon is foglalkozunk. Részletek és regisztráció itt!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×