eur:
408.42
usd:
375.48
bux:
73865.96
2024. november 1. péntek Marianna

Szeptemberben tér vissza az IMF - a nap hírei

Szeptemberben tér vissza Magyarországra az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap delegációja. A kormánnyal együttműködő szakszervezetek vezetőivel tárgyalt a miniszterelnök. Egyebek mellett a nemzetpolitikáról, és a határon túliak szavazati jogáról esett szó a Tusnádfürdőn zajló Bálványosi Nyári Egyetem és Diáktábor első napján.

Szeptemberben tér vissza Magyarországra az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap delegációja - mondta a miniszterelnök. Orbán Viktor hozzátette: a pénzügyi tranzakciós illetékről eltérő a kormány és az IMF véleménye. A kormányfő, kérdésre válaszolva közölte: azt várják, hogy a nemzetközi szervezetek jelöljék meg azokat a pontokat, amelyekben szerintük változtatni kell a magyar gazdaságpolitikán. Hozzátette: a felvetésekre a kabinet szeptemberben válaszol.

Mit gondolnak a magyarok az IMF megállapodásról?


A magyarok többsége támogatja a megállapodást a Nemzetközi Valutaalappal, de az ingatlan-, illetve a vagyonadó bevezetését, vagy a bankadó eltörlését nem tartja elfogadható feltételnek. A Századvég legújabb kutatásából az is kiderül, hogy a többség az államadósság további csökkentését, a költségvetési egyensúly szigorú betartását, vagy a jegybanktörvény módosítását véli elfogadható kritériumnak.

Recesszióval számol az EBRD


A közép- és kelet-európai térség gazdasági növekedésének meredek lassulását várja az idén az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank. A pénzintézet a térség több országában, köztük Magyarországon is recesszióval számol 2012-ben, és rontotta a magyar gazdaság teljesítményére adott előrejelzését. Az EBRD az idei év egészére a májusban jósolt 1 százalék helyett most már 1,3 százalékos visszaesést jósol, míg 2013-ra 0,4 százalékos gazdasági növekedést vár a májusi jelentésben valószínűsített 0,7 százalék helyett.

Szakszervezeti vezetőkkel tárgyalt a kormányfő

A kormánnyal együttműködő szakszervezetek vezetőivel tárgyalt a miniszterelnök. Orbán Viktor hangsúlyozta: a találkozón egyetértettek az érdekképviseleti vezetőkkel abban, hogy még az idén szükség van béremelésekre, továbbá gyakorlatorientált szakképzést kell kialakítani, végre kell hajtani a munkahelyvédelmi akciótervet, meg kell őrizni a nyugdíjak értékét, és helyes döntés volt befagyasztani a rezsiköltségeket.

Megkezdődött a bálványosi szabadegyetem programja

A többi között a nemzetpolitikáról, a szomszédságpolitikáról, valamint a hét végi romániai népszavazásról és a határon túliak szavazati jogáról esett szó a Tusnádfürdőn zajló Bálványosi Nyári Egyetem és Diáktábor első napján. Semjén Zsolt, miniszterelnök-helyettes arról beszélt: Magyarország hitet tett a határon túli magyar közösségek autonómiatörekvései mellett, és ezt az elkötelezettségét soha nem fogja feladni. Gulyás Gergely fideszes parlamenti képviselő egy pódiumbeszélgetésen elmondta, hogy várhatóan levélben adhatják le szavazatukat a határon túli magyar állampolgárok a 2014-es magyarországi parlamenti választásokon.

Jogpont Plusz hálózat működik


Megkezdte működését a Jogpont Plusz hálózat. A 7 régió több mint 150 településén megtalálható irodákban a rászoruló állampolgárok ingyenesen minőségi és elérhető, személyre szabott jogi segítséget kaphatnak.

Változik a közlekedési díjrendszer szeptembertől


Szeptembertől változik a közösségi közlekedésben alkalmazott díjrendszer - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium. A tájékoztatás szerint a buszközlekedésben továbbra is magasabbak lesznek a jegyárak, mint a pótjeggyel növelt vasúti tarifa. A módosítások célja a vasúti utazást támogató és a szolgáltatások színvonalához igazodó tarifarendszer kialakítása.

Kiszámítható lesz a múzeumok gazdálkodása


Január elsejétől áll fel az új múzeumi rendszer - közölte a kulturális államtitkár. L. Simon László Komáromban egy kiállítás megnyitóján azt mondta: az új struktúrától azt várják, hogy általa kiszámíthatóvá válik az intézmények gazdálkodása.

Tárki: alacsony a választói aktivitás

Az elmúlt egy év legalacsonyabb választási aktivitását mérte júliusban a Tárki. Az adatok alapján a választóknak kevesebb, mint a fele rendelkezik valamilyen pártpreferenciával, és alig több mint negyede tekinti magát biztos szavazónak.

Tudományos parkot avatott az államfő

Az együttműködési képesség fontosságát hangsúlyozta a köztársasági elnök Debrecenben, ahol felavatta a Pharmapolis Gyógyszeripari Tudományos Parkot. A létesítmény a város, a helyi iparkamara és a Richter Gedeon Nyrt. együttműködésével, 6 milliárd forintos beruházás eredményeként jött létre.

Kevesebb a tej

Napi egymillió literrel csökkent a belföldi tejtermelés az utóbbi hetek rendkívül meleg időjárása miatt - közölte az Inforádióban a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetségének titkára. Tóth István elmondta: a hőség miatt előállt takarmányhiány, valamint az állatokat ért hő-stressz és a csökkenő felvásárlási árak következtében a válsághelyzet jelei mutatkoznak az ágazatban.

Birtokba vett a főváros a CET-et


Birtokba vette a Duna-parti CET-épületegyüttest a főváros - közölte a Főpolgármester Hivatal. A tájékoztatás szerint az önkormányzat képviselői és a kivitelező konzorcium jegyzőkönyvben rögzítette megállapodási szándékát.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: Kamala Harrisnek három „alapvető baja” van az elnökválasztáson
Aréna

Magyarics Tamás: Kamala Harrisnek három „alapvető baja” van az elnökválasztáson

A november 5-i amerikai elnökválasztás esélyeiről, a két jelölt közötti különbségekről, a döntést jelentő pontokról beszélt Magyarics Tamás külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora az InfoRádió Aréna című műsorában.

A Hegyvidéken sem lesz ingyenes, máshol fizetőssé válik vagy drágul a parkolás

A XII. kerületben ugyan ősz elején visszavonták a parkolás üzemeltetésére kiírt közbeszerzést, ám a korábbi szerződés közelgő lejártáig valószínűleg sikerül új megállapodást kötni, így a Hegyvidéken még ideiglenesen sem lesz ingyenes a parkolás. A főváros más területein is változnak a parkolási zónák és díjak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
Soha ekkora szakadék nem volt még két elnökjelölt víziója között

Soha ekkora szakadék nem volt még két elnökjelölt víziója között

Az Egyesült Államokban a 2024-es elnökválasztáson két szöges ellentétben álló gazdasági vízió közül választhatnak az amerikaiak. Míg a demokrata Kamala Harris a gazdagok adóinak megemelésére, célzott vámok bevezetésére és a szociális támogatások bővítésére helyezi a hangsúlyt, a republikánus volt-elnök, Donald Trump alacsonyabb vállalati adókat, kereskedelmi védőintézkedéseket és deregulációt ígér. A két politikai program nem csupán gazdasági irányvonalakban, hanem a társadalmi kérdések kezelésében is markánsan eltér.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×