Az Antikorrupciós Tanácsadó Testületbe meghívott civilek lassan kihátrálnak, és aki még maradt, az is csalódott. A grémium ugyanis már februárban összeállított egy terjedelmes - a civilek szerint szakmailag megalapozott és korrekt - dokumentumot, amit azóta sem terjesztettek a kormány elé.
Akár megkésett karácsonyi ajándéknak is tekinthetik a kórházak azt az újabb 2,5 milliárd forintot, amit a gyógyszerkassza megtakarításából Székely Tamás miniszter az év utolsó napjaiban oszt szét közöttük - írja a Népszabadság. A lap úgy tudja: az összeget még hétfőn postázza az egészségbiztosító. E többletpénzre a gyógyszerkasszában találtak rá az egészségpolitikusok: a vártnál több maradt meg ugyanis az év végi elszámolások után. A gyártók a tervezettnél többet fizettek be, miközben az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Kevesebbet költött gyógyszerár-támogatásra 2008-ban.
A Magyar Nemzet azt írja: még mindig tart a huzavona az ukrán gázadósság rendezéséről. Oroszország részletfizetéssel is beérné, de ha nem sikerül megegyeznie a két félnek, a Gazprom akár le is állíthatja az Ukrajnának szánt gáz tranzitját. Egy ilyen lépés okozhat nehézségeket a magyar gázellátásban, de a háztartások és az intézmények biztosan nem maradnak vezetékes gáz nélkül.
Szintén a Magyar Nemzet írja, hogy több mint 530 millió forintot költ el 2015-ig önmaga működtetésére a Bihar-Sárrét Összefogás Vidékfejlesztési Nonprofit Kft., a társaság két kistérség mintegy hárommilliárd forintnyi vidékfejlesztési forrásainak elosztásában működik közre. A cégben négy pályázati tanácsadó, két irodavezető, két cégvezető és egy ügyvezető igazgató dolgozik. A vállalkozás vezetésében helyet kaptak MSZP-s kötődésű személyek, több százezer forintos javadalmazással. A felügyelőbizottság tagjai szintén kötődnek a kormánypárthoz. Fokozatosan nő a válság miatt a vidéki közműszolgáltatók kintlévősége - írja a Napi Gazdaság. A pécsi vízmű bevételarányos lejárt határidejű kintlévősége egy év alatt 2,98 százalékról 3,34 százalékra emelkedett. A cég szerint nem csak a lakosság, a cégek tartozása is folyamatosan nő, ennek több mint 70 százalékát viszont a háztartások halmozták fel. Jóval gyorsabban nőtt a kintlévőségek aránya Zalaegerszegen, az elmúlt hónapokban 3-ról 3,7 százalékra nőtt. A vidéki közműszolgáltatók több programot indítottak, hogy az adósságok ne nyomják agyon a vállalkozásokat, illetve a háztartásokat.
A Világgazdaság azt írja: az egészségügyi salátatörvény módosításakor több, a patikusok által kezdeményezett javaslatot figyelmen kívül hagytak ugyan, ám néhány, a szakma presztízsét növelő indítványt megszavaztak. Ilyen a doktori cím viselésének joga, a gyógyszerészi gondozás elismerése, illetve a kereskedelmi gyakorlat definiálása. A gyógyszerészek panaszolják ugyanakkor, hogy liberalizált marad a gyógyszer-kiskereskedelem, és nem változik az árrésrendszer. Ez szerintük a helyzetük nehezebbé válását vonja maga után.
A portfolio.hu azt írja, egyelőre úgy tűnik, drámai fordulat nem következett be a magyar lakáspiacon a válság miatt, bár a tranzakciók száma továbbra is nagyon alacsony. Kényszerértékesítésekre egyelőre még nem kerül sor, és 2009 második negyedéve előtt ez vélhetően számokban még nem is lesz jelentős, ezutánra azonban nehéz jósolni. A legnagyobb veszélyben az alacsonyabb árkategóriás ingatlantulajdonosok lehetnek, akik jelentős hitelfelvétellel jutottak hozzá otthonukhoz, s a legkevésbé rugalmasan tudnak reagálni a törlesztő részletek emelkedésére alacsonyabb jövedelmi szintjük miatt. De, hogy milyen lakást vegyen az, aki kellő forrással rendelkezik? Elsősorban jó helyen középkategóriásat válasszon, minél zöldebbet, jól megközelíthetőt.
Mindjárt kezdődik az újabb havazás – térképen mutatjuk, hol várható a legtöbb hó