Az Országgyűlés elfogadta a jövő évi költségvetés fő számait, eszerint a bevételek 8.300, a kiadások 8.960 milliárd forintot tesz majd ki, a hiány pedig 660 milliárd forint lesz.
A nyugdíjalap továbbra is nullszaldós, de a bevételi és kiadási főösszege 3.084 milliárdról 2.999 milliárd forintra csökkent. Az Egészségbiztosítási Alap hiánya 8,8 milliárd forint lesz jövőre, 1.408 milliárdos bevételi és 1.417 milliárdos kiadási főösszeg mellett. A 2009-es büdzsé általános tartalékát 51.5 milliárd forintban állapította meg az Országgyűlés.
A költségvetés 2009-ben 4,5 százalékos inflációval, 2 százalékot meghaladó reálbércsökkenéssel, 2,6 százalékos hiánnyal és a GDP 1, a háztartások fogyasztásának pedig 3 százalékos visszaesésével számol.
A fő számokat az MSZP-n és az SZDSZ-en kívül a függetlenek közül Gyenesei István önkormányzati miniszter, Császár Antal, volt fideszes képviselő és Lengyel Zoltán MDF-es politikus is támogatta.
A kormány által támogatott, szintén az SZDSZ-szel közösen elfogadott módosító indítványokat Veres János pénzügyminiszter nyújtotta be. Ezek között szerepelt a többi mellett az is, hogy jövőre a közszférában nem növekednek a bérek, és nem lesz 13. havi illetmény.
Változó adótörvények
Megszavazta az Országgyűlés az adótörvényekhez benyújtott, kormány által támogatott módosító indítványokat is, amelyek az adórendszer egyszerűsítését és a gazdaság kifehérítését szolgálják. Az áfa 20-ról 22 százalékra való emeléséről szóló MDF-es javaslatot ugyanakkor elutasították a képviselők.
Részben eltörölték az örökösödési illetéket is: az eredetileg az MDF-től származó bizottsági indítvány alapján húszmillió forintos értékhatár alatt egyenesági leszármazottak számára megszűnik a kötelezettség.
Az Országgyűlés név szerinti szavazással döntött arról, hogy a 13. havi nyugdíj összege maximum 80 ezer forint lehet, és csak azoknak jár, akik betöltötték a 62 éves nyugdíjkorhatárt. A Robin Hood-adóval kapcsolatos, azaz a távhőkompenzációra vonatkozó, a költségvetésbe átvezetett javaslatokat is elfogadta a Ház.
Döntés született az országgyűlési képviselők, a polgármesterek és az önkormányzati képviselők költségtérítéséről és költségáltalányáról is: az MSZP által benyújtott indítvány alapján ez után februártól 15 százalékos adót kell fizetni.
Grúziai választás - megtörtént a szavazatok újraszámlálása