eur:
388.84
usd:
362
bux:
68882.55
2024. május 8. szerda Mihály

Alapos program vagy ravasz átverés?

Lezárult az egészségügy átalakítása kapcsán kezdett programtervezet társadalmi vitájának alapszakasza - közölte Székely Tamás egészségügyi miniszter a kormányszóvivői tájékoztatón. Mikola István, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes alelnöke szerint azonban a programtervezet egy ravasz átverés.

Lezárult a Biztonság és Partnerség: feladatok az egészségügyben 2010-ig címet viselő programtervezet társadalmi vitájának alapszakasza, a koncepcióhoz érkezett 130 javaslat nagy része a megkezdett folyamatokat támogatja - közölte Székely Tamás egészségügyi miniszter a kormányszóvivői tájékoztatón.

A támogató szakmai vélemények között egyebek mellett szerepel a szűrések, a prevenció erősítése, a nemzeti programok újratervezése és az egészségnevelés - tette hozzá a politikus. A kibővített tervezetről a kormány a jövő héten tárgyalhat, így októberben kerülhetnek az Országgyűlés elé a törvénymódosító javaslatok.

Székely Tamás szólt arról is, hogy az OPNI kérdésében Szabó Máté általános ombudsmannal megegyeztek abban: kerülni kell a pszichiátriai betegek stigmatizációját, ezért nincs szükség nagy pszichiátria intézmények létrehozására. Ám - mint hozzátette - elfogadta az ombudsman azon felvetését, amely szerint szükség van egy szakmai, módszertani központ létrehozására.

Mikola István, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes alelnöke a miniszter szavaira reagálva sajtótájékoztatóján elmondta: a Biztonság és Partnerség programtervezet társadalmi vitája nem volt teljes, mivel a Fidesz mellett a teljes Nemzeti Egészségügyi Kerekasztalt is kihagyták az egyeztetésekből.

A korábbi egészségügyi miniszter hozzátette: a Fidesz szerint a program egy koncepciótlan, szakmailag megalapozatlan, a kormány túlélését szolgáló, a pénzkivonást rózsaszín ködök eregetésével leplezni akaró ravasz átverés.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.08. szerda, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Példátlan, ami a magyar munkahelyeken zajlik: két kőkemény generációs kihívással nézünk szembe

Példátlan, ami a magyar munkahelyeken zajlik: két kőkemény generációs kihívással nézünk szembe

"A fiatalokat nem lehet egy eszközzel „megszerelni”, hogy ugyanúgy viselkedjenek, meg akarjanak halni a munkában, mint mi. Erre nincs eszköz, hanem csak szemüveg" - mondja Steigervald Krisztián generációkutató. Globális kultúraváltás történt: megváltozott a munkához való hozzáállás, és különösen a munkára való nevelés szokásai. A generációk közötti különbségek begyűrűznek a munkahelyekre, ráadásul a generáció-menedzsment egyszerre két nehéz feladattal néz szembe: a 30 év alattiak és az 55 év felettiek integrálásával. Az IT-szektorban, a technológiai váltásban is megfigyelhető, hogy a különböző érettségi szintű technológiák ugyanúgy, ahogy a társadalmi generációk, a mai napig egymással párhuzamosan élnek - teszi hozzá Mádi Gábor, a Shiwaforce CIO-ja. A témával június 11-ei Financial IT konferenciánkon is foglalkozunk. Részletek és regisztráció itt!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×