eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Horn Gábor: A reformok mennek tovább, de a három kérdésben visszalépünk

"Ha úgy döntött az Isten adta nép", hogy ne legyen vizitdíj, kórházi napidíj és tandíj, akkor nem lesz - mondta az InfoRádióban a szabad demokraták kampányfőnöke. Horn Gábor ugyanakkor hangsúlyozta: a három kérdésben ugyan visszalép a kormány, a reformok fojtatódnak.

Horn Gábor számított a magas részvételi arányra, de úgy látja: a nemek is szép számmal gyűltek, így sokakat sikerült meggyőzni arról, hogy az öngondoskodás, a felelősségvállalás fontos dolog.

"Talán egy kicsit a kormányról is szavaztak az emberek egy nehéz időszakban, arról, hogy hogyan menjenek tovább a folyamatok" - jelentette ki a politikus.

Hozzátette: a kieső bevételeket a költségvetés nem tudja pótolni, de nem is kell, hiszen az Alkotmánybíróság úgy bocsáthatta útjára a népszavazási kérdéseket, hogy azok nem érintik a büdzsét.

Kijelentette: a tandíjból befolyó bevételek több mint 50 százalékát szociális ösztöndíjra fordították volna az intézmények, így erre nem lesz forrásuk. Emellett nem fognak fejlődni a kórházak és a háziorvosi rendelők sem, ha kiesnek a bevételek.

Tudomásul kell venni az emberek döntését, "mert itt kezdődik a demokrácia" - jelentette ki Horn Gábor, hozzátéve, hogy a kieső bevételek kompenzációja fel sem merülhet, mert a választók döntésének következménye van.

Kijelentette: az ország több mint 40 százaléka nem akar korszerű Magyarországot. Az SZDSZ kampányfőnöke azt mondta: abból a szempontból pozitív a részvétel, hogy a választásra jogosultak el tudják mondani a véleményüket, azt viszont csalódásnak nevezte, hogy három igazi nagy reformkérdés kapcsán elhitték: van visszaút. Hozzátette, szerinte nincs.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

A mesterséges intelligencia korszakának hajnalán az egész oktatási rendszer célja és eszközrendszere megérett egy jelentősebb újragondolásra - mondta a Pénzcentrumnak adott interjújában Balogh Petya, a Cápák között angyalbefektetője. Mint mondta, manapság a sikeres karrierhez nem lexikális tudásra van szükség, hanem kreatív és hatékony problémamegoldásra, ezt viszont szerinte nem tanítják a magyar iskolákban. Az STRT Holding vezérigazgatójával arról is beszélgettünk, mennyire könnyű vagy nehéz 2024-ben fiatalnak, kezdő vállalkozónak lenni Magyarországon, és kiderült, az RTL Cápája mit gondol arról, hogy manapság egyre több az influencer-vállalkozó. Arról pedig már a május 9-i GEN Z Fest 2024-en fog beszélgetni, hogy szerinte bátorság vagy értelmetlen hősködés-e manapság fiatalon vállalkozni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×