eur:
389.15
usd:
361.81
bux:
68882.55
2024. május 7. kedd Gizella

A munkáltatók a neves intézményekből érkező, gyakorlott fiatalokat keresik

Az orvosi- és a bölcsészettudományi karok állnak az első helyeken az idei felsőoktatási rangsorban. Az Országos Felsőoktatási Információs Központ összeállítása szerint még mindig a régi, nagynevű egyetemek a legszínvonalasabbak.

Ahogy tavaly, úgy idén is a nagy egyetemek vezetik a felsőoktatási rangsort - mondta az InfoRádiónak az Országos Felsőoktatási Információs Központ igazgatója.

Kerekes Gábor közölte: idén az első tízben orvosi- és bölcsészkarok szerepelnek, ide ezeken kívül egyedül az ELTE Természettudományi Kara került még be.

Az első helyen holtverseny alakult ki a tavalyi első, az ELTE Bölcsészettudományi Kara és Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara között. A harmadik a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara lett - tette hozzá az OFIK igazgatója.

2006-ban az orvosi egyetemek, bizonyos adatok hiánya miatt, nem szerepeltek a rangsorban, ez okozta a mostani átrendeződést - közölte Kerekes Gábor, aki hozzátette: ezek a karok nyilván tavaly is jól szerepeltek volna a listán.

Oktatók és hallgatók

Az Országos Felsőoktatási Információs Központ az oktatók, illetve a hallgatók minősége, kiválósága alapján állítják össze a rangsort.

Az oktatóknál azt vizsgálják, hánynak van közülük tudományos fokozata és hány diák jut egyre-egyre, a hallgatóknál pedig azt, hányan kerülnek be az intézményekbe nyelvvizsgával, és milyen pontszámmal jutottak be - magyarázta Kerekes Gábor.

Az OFIK igazgatója elmondta: az, hogy az oktatási tárca meghatározta, hogy mely szakokra hány hallgatót lehet felvenni, alig befolyásolta a rangsort.

Neves egyetem és szakmai gyakorlat

A munkáltatóknál sokat nyom a latba, hogy a munkát kereső fiatalok mely felsőoktatási intézményben végeztek - mondta az InfoRádiónak a DBM Magyarország ügyvezető partnere.

Cservenyák Tamás közölte: azok a munkaadók, amelyek megtehetik, hogy válogatnak, eszerint is szelektálnak a hozzájuk jelentkezők közül.

A karriertanácsadó-vállalat ügyvezető partnere szerint a nevesebb intézmények magasabb színvonalú képzést biztosítanak.

Cservenyák Tamás elmondta: gyakorlat, hogy a munkáltatók azokat a frissen végzett fiatalokat választanak ki, akik már dolgoztak munkahelyen, megszokták a légkört és nagyjából ismerik az egyes osztályokat, jó esetben pedig szakmai tapasztalatuk is van.

A megszerzett tapasztalat javíthatja azok esélyeit is a munkakeresésben, akik kevésbé neves egyetemen vagy főiskolán végeztek - közölte a DBM Magyarország ügyvezető partnere.

Hanganyag: Seres Gerda

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Salát Gergely: Hszi Csin-ping látogatása Magyarország Kína melletti markáns kiállását is jutalmazza

A kínaiak a fő világpolitikai stratégiája most a saját mozgástér bővítése, és a jövőben a többpólusú világrend kialakítása – mondta Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa. Az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt a kínai elnök látogatásának jelentőségéről, a pekingi diplomácia módszereiről, a küldöttség összetételéről és az orosz–kínai viszonyról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.08. szerda, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Megmaradt az ötnapos tőzsdei győzelmi sorozat a tengerentúlon

Megmaradt az ötnapos tőzsdei győzelmi sorozat a tengerentúlon

Gazdasági adatok tekintetében ma Németországból érkeztek fontos számok az ipar kilátásaival kapcsolatban, ezen kívül megjött az európai kiskereskedelmi adat is, illetve a hazai kiskereskedelmi számok is. Tegnap kimondottan jó hangulatban zajlott a kereskedés a tőzsdéken, nagyot tudott a hazai piacon ralizni az OTP. A magyar tőzsdén a Richter volt a legjobban teljesítő nagypapír, emellett pedig kitartott a tegnapi széleskörű optimizmus a piacokon, a vezető európai részvényindexek ezúttal is határozott pluszban álltak meg, míg Amerikában óvatos emelkedést láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×