eur:
389.13
usd:
361.78
bux:
68882.55
2024. május 8. szerda Mihály

Tovább dagad a koalíciós vita az egészségbiztosításról

A kabinet már beterjesztette a parlament elé az egészségbiztosítási törvényjavaslatát, a kormánypártok azonban még mindig nem jutottak dűlőre egyes kérdésekben. A szocialisták szerint a csomag nem tükrözi teljes egészében a koalíciós megállapodást, a szabad demokraták azonban úgy vélik: vita nem a kormánypártok között, hanem az MSZP-n belül van.

Nem a koalíciós megállapodásnak megfelelően készítette el az Egészségügyi Minisztérium az egészségbiztosítási törvénytervezetet, így ezt ebben a formában az MSZP-frakció nem támogatja.

Az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának szocialista elnöke az InfoRádióban azt mondta: a menedzsmenti és az alapítási jogokkal kapcsolatban is módosító javaslatokat fognak beterjeszteni. Kökény Mihály hozzátette: a koalíciós pártok ugyan sokat egyeztettek a kérdésről, ezek azonban nem a törvény szövegéről, hanem azok alapelveiről szóltak.

Így az előterjesztésbe nem került be, hogy az átmeneti, sok szervezési munkát igénylő időszakban egy vezérigazgató állna a biztosítók élén, akit később váltana fel egy igazgatótanács. A szocialisták pontosabban határoznák meg a menedzsment jogait és felelősségi körét is.

"Ha mi nyújtottuk volna be a szöveget, az sokkal jobb lenne"

Teljesen másképp látja mindezt a koalíciós egyeztetésért felelős szabad demokrata államtitkár. Horn Gábor szerint a konkrét tervezetet a benyújtása előtt, szokatlan módon ismét megvitatták a koalíciós pártok képviselői. Ráadásul a javaslatot nem kizárólag a szabad demokrata vezetésű egészségügyi tárca nyújtotta be, hanem három minisztérium közösen jegyzi, a törvényalkotásba tehát a szocialista irányítás alatt álló Pénzügyminisztérium és az igazságügyi tárca is bekapcsolódott.

Hozzátette: a vita az MSZP-én belül van; az a kérdés, hogy az MSZP kitart-e a kormánya, a kormányfője és a miniszterei mellett.

"Ha mi nyújtottuk volna be a szöveget, akkor az nem ilyen lenne, hanem sokkal jobb" - jelentette ki az InfoRádióban Horn Gábor, hozzátéve: a beterjesztett kompromisszumos javaslat súlyos visszalépést jelent az SZDSZ számára. Azonban még ebben is szerepelnek a legfontosabb célok, a valódi verseny megteremtése, a szolidaritás fenntartása, és a befektetők belépésére is van lehetőség. Ezekből azonban a szabad demokraták már nem engednek - hangsúlyozta.

A szocialisták által beterjesztendő módosító javaslatok kapcsán azonban egyelőre nem tudott állást foglalni, mint mondta, ezeket még nem ismeri.

Hanganyag: Németh Zoltán

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Salát Gergely: Hszi Csin-ping látogatása Magyarország Kína melletti markáns kiállását is jutalmazza

A kínaiak a fő világpolitikai stratégiája most a saját mozgástér bővítése, és a jövőben a többpólusú világrend kialakítása – mondta Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa. Az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt a kínai elnök látogatásának jelentőségéről, a pekingi diplomácia módszereiről, a küldöttség összetételéről és az orosz–kínai viszonyról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.08. szerda, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Megmaradt az ötnapos tőzsdei győzelmi sorozat a tengerentúlon

Megmaradt az ötnapos tőzsdei győzelmi sorozat a tengerentúlon

Gazdasági adatok tekintetében ma Németországból érkeztek fontos számok az ipar kilátásaival kapcsolatban, ezen kívül megjött az európai kiskereskedelmi adat is, illetve a hazai kiskereskedelmi számok is. Tegnap kimondottan jó hangulatban zajlott a kereskedés a tőzsdéken, nagyot tudott a hazai piacon ralizni az OTP. A magyar tőzsdén a Richter volt a legjobban teljesítő nagypapír, emellett pedig kitartott a tegnapi széleskörű optimizmus a piacokon, a vezető európai részvényindexek ezúttal is határozott pluszban álltak meg, míg Amerikában óvatos emelkedést láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×