Egy két gyermekes, egy keresős család, ahol 87.500 forint az apa fizetése, havi 5 ezer forinttal kap kevesebbet az idén, mint tavaly. A gyermekeit egyedül nevelő munkanélküli édesanya pedig csak havi 447 forinttal kap többet - sorolta Pokorni Zoltán a konkrét példákat.
Szekeres Imre a "teljes képpel" vágott vissza. Mint mondta: a 2 millió családi pótlékot kapó gyermek mellett 24 ezer olyan családról tudnak, akik rosszabbul járnak az új rendszerrel, ők azonban támogatásként kapják meg azt az összeget, amelyet tavaly az adókedvezménnyel és a gyermekvédelmi támogatással együtt kaptak.
Pokorni Zoltán felrótta a szocialista kormánynak, hogy egy 7 és fél éve működő rendszer megváltoztatásával a stabilitást borították fel, ami pedig fontos volna gyermekvállalás ösztönzéséhez.
A szocialista elnökhelyettes szerint azonban a méltányosság a legfontosabb elv, ami az új rendszerben érvényesül, hiszen korábban a családok 13 százaléka nem tudta igénybe venni az adókedvezményt.
Nyugdíj-verseny
Míg Pokorni Zoltán szerint a Fidesz-kormány alatt és az MSZP kormányzat idején ugyanolyan mértékben, mintegy 22 százalékkal nőtt a reálnyugdíj, Szekeres Imre azt hangsúlyozta, hogy 2002 nyara óta a gazdasági növekedést meghaladó mértékben növelték a nyugdíjakat.
Abban úgy tűnik, mindkét párt egyetért, hogy differenciált nyugdíjemelésre van szükség, hogy a nagyon kis nyugdíjakat is sikerüljön felzárkóztatni. A Fidesz a 14. havi nyugdíj bevezetését is megoldhatónak tartja.
Pokorni Zoltán megjegyezte: a Fidesz pontosan differenciált nyugdíjemelést hajtott végre 1999-ben, amit az MSZP azóta is úgy interpretál, hogy elvettek 19.000 forintot a nyugdíjasoktól.
Szekeres Imre szerint azonban a forrásokat úgy teremtette meg a Fidesz a differenciált emeléssel, hogy azt a nyugdíjak törvényben rögzített emeléséből vették el.
Szia, Anya! – új átverés terjed itthon, mutatjuk, mire kell figyelni