A háziasszonyoknak sok bosszúságot okozó közönséges lisztbogár lárvája az elmúlt években komoly figyelmet kapott, mint az élelmezésben és állati takarmányozásban is felhasználható alapanyag. A Stanford Egyetem kutatói újabb felhasználási területre bukkantak, kísérleteik szerint ugyanis a lisztbogár lárvája biztonságosan elfogyasztja, lebontja még a kémiai anyagokkal kezelt polisztirol habot, vagy más néven a hungarocellt is - idézi a Modern Farmer cikkét a magyarmezogazdasag.hu.
A hungarocell előállítása olcsó, emellett rendkívül hasznos szigetelő és csomagoló anyag, az újrahasznosítása azonban nem egyszerű, ráadásul drága is. A habot ráadásul gyakran egyéb kémiai anyagokkal (például égésgátlóval) kezelik bizonyos tulajdonságok elérése érdekében.
A kutatás eredményei szerint a lisztkukacok nemcsak, hogy elfogyasztották a hungarocellt, de az esetenként rákkeltő hatású kémiai anyagokat is biztonságosan kiválasztották.
Vagyis a hungarocellel etetett kukacok biztonságosan hasznosíthatóak például takarmányozási célra a továbbiakban, nem adják tovább a kémiai anyagokat.
A kutatók szerint ez egy olcsó és hatásos megoldás lehet a műanyag csomagolással kapcsolatos problémák kezelésére. De arra is felhívták a figyelmet, hogy a lárvák által kiválasztott égésgátló anyagok kezelése, ártalmatlanítása ettől még továbbra is megoldásra vár.