Infostart.hu
eur:
385.37
usd:
331.95
bux:
0
2026. január 16. péntek Gusztáv

Fiatalabb őssejtekkel is kísérletezhetnek a német tudósok

Módosította a német törvényhozás az őssejt-kutatásra vonatkozó eddigi rendelkezéseket, így a jövőben a 2007 májusa előttről származó őssejtekkel is engedélyezik a gyógyászati célzatú kísérleteket. Korábban 2002 volt a határidő. A döntés újabb lépés az őssejttel folyó kutatások liberalizálása felé.

A kormány indítványát 346 képviselő helyeselte, 228 pedig leszavazta, így lehetővé vált, hogy gyógyászati célú kísérleteket végezzenek a 2007 májusa előttről származó őssejtekkel.

A módosítás azonban nem terjed ki a németországi eredetű őssejtekkel való kutatásra, amit a törvény változatlanul megtilt.

Mint a szavazás előtt Anette Schawan művelődésügyi miniszter kifejtette, ezen a téren a tudósok változatlanul kötéltáncot járnak, mert átvehetik ugyan a külföldön embrionális sejtekkel történt kutatás eredményeit, de maguk kizárólag import őssejtekkel kísérletezhetnek.

Brigitte Zypries igazságügyi miniszter pedig az őssejt és az embrió közötti különbségben rejlő jogi megkötöttségekre hívta fel a figyelmet.

A parlamenti vita során ismételten szóba került a határidő végleges megszüntetése, egyes képviselők pedig szemforgatásnak minősítették, hogy a német kutatók csak külföldi eredetű őssejtekkel végezhetnek kísérleteket.

Hanganyag: Vincze András

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdte munkanapját a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben pedig fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról, amely kapcsán az ukrán tónus bicskanyitogató, Brüsszel pedig kitapos és kiprésel most mindenkiből minden pénzt, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció.

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×