eur:
393.73
usd:
365.16
bux:
0
2024. március 29. péntek Auguszta

Százmillió éves kétfejű kígyót találtak

Szenzációs leletre, egy 100 millió éve elpusztult kétfejű tengeri hüllő megkövült maradványaira bukkantak Kínában. A tudósok nem gondolták volna, hogy egy ilyen ritka mutáns váza fennmaradhat.

A hét centi hosszú, valószínűleg fiatal, vagy még magzatkorában elpusztult vízi hüllő, a Sinohydrosaurus lingyuanensis csontváza az első olyan fosszília, amely bizonyítja: a mai kígyókon, teknősökön, gyíkokon és krokodilokon is megfigyelhető fejlődési rendellenesség már őseiket is sújtotta.

A lelet azért is elképesztő, mert a természet csak elvétve őrzi meg az élőlények csontjait. Az, hogy egy ilyen ritka, kétfejű mutáns csontváza megmaradt, szemben áll a valószínűség törvényével.

A különleges teremtmény gerince fejlődése során kétfelé ágazott, így a kígyó testén két nyak és fej alakult ki.

Az ilyen rendellenességgel születő hüllők nem maradnak sokáig életben a természetben, fogságban azonban normális életük lehet.

Ez lehet az ókori mítoszok alapja

Az ilyen mutánsokról szóló első modern kori feljegyzés Arisztotelésztől származik. Ilyen volt a Hydra, a rettenetes, kilencfejű tengeri óriáskígyó, vagy Cerberus, az alvilág kapuját őrző háromfejű kutya.

Címlapról ajánljuk
„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

Játék a szabadban, sok mozgás, esténként társasjáték, ébredés csörgőóra nélkül, nyugodt reggelik és lazább időbeosztás – ezt javasolja a szülőknek a tavaszi szünet idejére a gyermekpszichológus. Gyarmati Éva szerint a tananyag pótlásának nem ez az ideje, a tankönyvek csak a szünet utolsó délutánján kerüljenek elő.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.02. kedd, 18:00
Káel Csaba
a MÜPA vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×