Mindenki számára szembetűnő, hogy a férfiak és a nők eltérően gondolkodnak és viselkednek. Az emberek ezt általában a kromoszómák különbözőségével magyarázzák.
Az eltérő viselkedésben azonban nagy szerepük van a hormonoknak is - mondta el az InfoRádióban az MTA Szegedi Biológiai Központ Biofizikai Intézetének helyettes vezetője.
Állatkísérletekkel bizonyították, hogy azoknál a különböző nemű egyedeknél, amelyeknél a nemi hormonokat termelő mirigyeket eltávolították, kisebb volt a különbség az agyműködésben - közölte Párdusz Árpád.
Az embereknél az eltérő agyműködésből adódik a több mellett az, hogy a férfiak jobban tudnak térképet olvasni. Ennek tudományosabb magyarázata, hogy a háromdimenziós tájékozódási képességük jobb, mint a nőké.
A beszéddel kapcsolatos funkciókban azonban jobban teljesítenek a nők. Ez nem azt jelenti, hogy többet beszélnének - mondta Párduzs Árpád. Csupán annyit, hogy olyan tesztekben, amelyek a nyelvi képességekről szólnak, ilyen lehet a szinonimakeresés, a nők jobb eredményeket érnek el.