eur:
412.08
usd:
394.17
bux:
79942.94
2024. november 25. hétfő Katalin
TOKYO, JAPAN - AUGUST 07: Linoy Ashram of Team Israel competes during the Individual All-Around Final on day fifteen of the Tokyo 2020 Olympic Games at Ariake Gymnastics Centre on August 07, 2021 in Tokyo, Japan. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)
Nyitókép: Laurence Griffiths/Getty Images

Izrael lehozza a csillagokat az égről sokat támadott olimpiai bajnokának

A ritmikus gimnasztikában olimpiai bajnoki címet szerzett izraeli Linoy Ashram egymillió sékelt (94 millió forint) kap tokiói sikeréért.

A ritmikus gimnasztikában olimpiai bajnoki címet szerzett izraeli Linoy Ashram egymillió sékelt (94 millió forint) kap tokiói sikeréért.

Az egyéni összetettben győztes sportoló

azzal együtt lett aranyérmes, hogy szalaggyakorlata közben elejtette a szert,

miközben a japán fővárosba kimagasló favoritként érkező orosz Gyina Averinának hibátlan alakítása ellenére be kellett érnie az ezüsttel. A pontozás ellen az oroszok már a helyszínen tiltakoztak, majd hivatalos panaszt nyújtottak be a sportági világszövetségnél.

A 22 éves Ashram az első rg-s, aki olimpiai aranyat nyert Izraelnek, emellett kétszeres Európa-bajnok, továbbá hat ezüst- és öt bronzérme van a világbajnokságokról.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Így készül fel egy magyar mérnökiroda arra, ha a megbízója egy indiai vallást követő nagyvállalat

Így készül fel egy magyar mérnökiroda arra, ha a megbízója egy indiai vallást követő nagyvállalat

A CÉH zRt. már 35 éve az ország egyik vezető mérnökirodája. Az elmúlt években olyan projektek fűződnek a nevükhöz, mint a Mol Campus, a debreceni BMW gyár vagy a Bosch Campus komplex beruházása. A tervezés mellett projektmenedzsmenttel és hídtervezéssel foglalkoznak, számos ikonikus, az épített környezetet meghatározó épület vagy híd fűződik a nevükhöz. Az évek alatt azt is meg kellett tanulniuk, hogy hogyan lehet együttműködni egy olyan megbízóval, amelyik a vállalati működését az indiai vastu vallás elvei mentén határozza meg, de különleges kihívást jelentett három hazai kórházi projekt is, amellyel egyedülálló tapasztalatokat szereztek az egészségügyi szektorban. A Portfolio háromrészes videósorozatának első epizódjában Borbély Attila, a vállalat vezérigazgató-helyettese, tervezési igazgatója mutatja be a legnagyobb projekteket, a legérdekesebb megbízásokat és azt, hogy milyen irányba halad a globális mérnökszakma.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×