Infostart.hu
eur:
385.01
usd:
328.63
bux:
0
2026. január 21. szerda Ágnes
Nyitókép: Dokuweb.hu

Megnyílt az ország legnagyobb magánmúzeuma, a Godot Kortárs Művészeti Intézet

A nyitó tárlaton több mint 100 fiatal képzőművész állította ki és árulta alkotásait.

"Nem lehetünk múzeum, mert ahhoz restaurálást, kutatást és egyéb feladatokat kellene csinálnunk. Mégis, a múzeum szóval lehet a legjobban leírni, hogy mit csinálunk" - nyilatkozta Sáfár Zoltán, a Godot Kortárs Művészeti Intézet tulajdonosa.

Az intézet által szervezett kiállítások a jövőben a kortárs művészetek helyszíne lesz,

és belépővel lesznek látogathatók.

"Az intézet alapításakor megfogalmazódott bennünk, hogy a fiatal művészekkel kellene foglalkoznunk. De egy fotógaléria keretein belül ez nehéz lenne, mivel egy galéria max 10 emberrel tud foglalkozni" - magyarázta Sáfár. Éppen

ezért került sor arra a vásárra, amelyen 350 pályázatból 115 került be,

és fiatal művészek árusíthatták műalkotásaikat.

Az új arcokon kívül a Godot Galéria művészei is felbukkantak a vásáron, mint Bukta Imre, Nagy Kriszta, vagy a néhai Szikora Tamás.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump – Németország kivár

Németországra is számít az amerikai elnök abban a „béketanácsban”, amelyet első lépésben a gázai konfliktus megoldására, hosszabb távon az ENSZ felváltására kíván létrehozni. A német kormány még nm döntött arról, hogy elfogadja-e az invitálást, mindenesetre Friedrich Merz kancellár szerdán a davosi világgazdasági fórumon erről is tárgyalni akar Donald Trumppal.
Csúnyán elbántak az amerikai piacokkal - Mi jöhet ma?

Csúnyán elbántak az amerikai piacokkal - Mi jöhet ma?

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Az ismét fellobbanó geopolitikai és kereskedelmi feszültségek hatására kockázatkerülőbbé vált a piac, az ázsiai tőzsdék többnyire lekövették a tegnapi amerikai esést, Európában pedig iránykeresés jöhet a hét eleji lejtmenet után. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×