eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Milliókat ér, amit Picasso részegen firkált a falra

Egy brit alapítvány 250 ezer fontért, azaz csaknem 100 millió forintért vette meg Picasso egyik alkotását. A mű sok szempontból érdekes. Egyrészt Picasso egyetlen falfestménye, bár lehet, hogy túlzás lenne annak nevezni. Az alkotást ugyanis a művész zsírkrétával dobta fel egyik barátja falára, enyhén szólva spicces állapotban.

A mű 1950 novemberében készült Angliában, amikor Picasso meglátogatta barátját, John Desmond Bernal professzort, a múlt század egyik legnagyobb brit tudósát.

A faliképen - amit akár firkálmánynak is lehetne nevezni - két alak látható, egy férfi és egy nő, angyalszárnyakkal és fejükön babérkoszorúval.

A mű létrejötte is legendába illő. 1950-ben a Brit Békebizottság megpróbált megszervezni egy konferenciát, a kormány azonban megakadályozta azt.

Kárpótlásképpen a félresikerült próbálkozásért, a tudós megrendezett egy partit a saját házában, ahol Picasso a falra karcolta cinikus rajzát a békéről.

Az alkotást most Nagy-Britannia legnagyobb egészségügyi alapítványa vásárolta meg, mert szerintük az a nagy tudósok és művészek találkozását szimbolizálja.

A mű egy fontos tárgya lesz annak a kiállításnak, amely az orvostudomány, az élet és a művészet kapcsolatát mutatja be júniustól.

A rajzot megnézheti a Daily Telegraph oldalán.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

A mesterséges intelligencia korszakának hajnalán az egész oktatási rendszer célja és eszközrendszere megérett egy jelentősebb újragondolásra - mondta a Pénzcentrumnak adott interjújában Balogh Petya, a Cápák között angyalbefektetője. Mint mondta, manapság a sikeres karrierhez nem lexikális tudásra van szükség, hanem kreatív és hatékony problémamegoldásra, ezt viszont szerinte nem tanítják a magyar iskolákban. Az STRT Holding vezérigazgatójával arról is beszélgettünk, mennyire könnyű vagy nehéz 2024-ben fiatalnak, kezdő vállalkozónak lenni Magyarországon, és kiderült, az RTL Cápája mit gondol arról, hogy manapság egyre több az influencer-vállalkozó. Arról pedig már a május 9-i GEN Z Fest 2024-en fog beszélgetni, hogy szerinte bátorság vagy értelmetlen hősködés-e manapság fiatalon vállalkozni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×