eur:
411.12
usd:
392.19
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Az orosz légierő speciális Tu-214-es gépe, Vlagyimir Putyin végítélet napi repülője, a repülő Kreml
Nyitókép: Twitter/Royal Air Force

NATO-vadászgépek tették helyre a "repülő Kremlt" - képek

A speciális orosz "végítélet napi" repülőt arra építették, hogy különösen nagy veszély - például a III. világháború - esetén Vlagyimir Putyin orosz elnököt szállítsa.

A Brit Királyi Légierő Eurofighter Typhoon vadászbombázói kísérték Putyin "végítélet napi repülőgépét" a Balti-tenger felett, miközben a nemzetközi légtéren át ki-be repült orosz felségterületre, Kalinyingrádba, közel a NATO határaihoz – írta meg a The Sun, képeket közölve a gépekről.

A módosított Tu-214-es repülőt az orosz elnök számára alakították át, hogy egy esetleges III. világháború esetén ezzel repülhessen, innen irányíthassa az országot és a hadsereget, sőt, akár nukleáris parancsot is kiadhasson. A brit lap beszámolója szerint a speciális sugárhajtású repülőt két Szu-30-as vadászgép kísérte, amikor csatlakoztak hozzájuk a brit vadászbombázók. A Eurofighter Typhoonok Észtországból szálltak fel, ahol egy NATO-misszió részeként állomásoztak.

Az orosz "csapatot" átkísérték a nemzetközi légtéren, miközben az be- és kiepült az orosz felségterületre. Ahhoz ugyanis, hogy Moszkva gépei a NATO légterén való átrepülés nélkül érjék el Kalinyingrádot, az orosz pilótáknak Észtország és Finnország között, és a Balti-tenger felett kell repülniük.

A NATO közölte, hogy a szövetség a Lengyelországgal és Litvániával határos Kalinyingrádba érkező és onnan induló VIP-járatok számában kiugrást észlelt.

Nincs arra vonatkozó információ, hogy kik lehettek a repülőn, de annak jelentősége miatt a lap megjegyzi, az oroszok csak "jelentős személyeket" engednek fel rá.

Mindez akkor történt, amikor a NATO vezetői a litvániai Vilniusba készülnek a jövő heti csúcstalálkozóra.

(A nyitóképen: az orosz légierő speciális Tu-214-es gépe, Vlagyimir Putyin "végítélet napi repülője", a "repülő Kreml".)

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet az a Gazprom szállít, akinek a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli a pénzügyeit. Magyarország külügyminisztériuma már vizsgálja az orosz bankkal szembeni amerikai szankciók esetleges hatását, az amerikai pénzügyminisztérium azonban figyelmeztetett: aki a szankcionált bankokkal levelező kapcsolatot tart fenn, az "jelentős szankciós kockázattal" szembesülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×