eur:
413.78
usd:
401.97
bux:
0
2025. január 10. péntek Melánia
Nyitókép: Forrás: Pixabay.com

Indiai befektetéseket vár olaj- és gáziparába Oroszország

Oroszország jelezte szándékát arra is, hogy kiterjesszék az orosz vállalatok értékesítési hálózatát Ázsia harmadik legnagyobb gazdaságában.

Oroszország gazdasága a Szovjetunió 1991-es összeomlása óta a legsúlyosabb válsággal nézhet szembe, mivel a Nyugat súlyos szankciókat vezet be Moszkva ukrajnai inváziója miatt. Egyes nyugati szövetségesek pedig arra ösztönözték Indiát, hogy ítélje el Oroszország ukrajnai akcióit, miután Újdelhi tartózkodott az ENSZ-ben Moszkva – mint régi fegyverszállítója – elleni szavazáson.

"Oroszország Indiába irányuló olaj- és kőolajtermék szállításainak exportértéke megközelítette az egymilliárd dollárt, és egyértelmű lehetőségek állnak rendelkezésre ennek a növelésére" – mondta Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes az indiai orosz nagykövetség közleménye szerint.

"Érdekünkben áll indiai befektetéseket fogadni az orosz olaj- és gázágazatban, valamint az orosz vállalatok értékesítési hálózatát bővíteni Indiában" – mondta Novak Hardeep Singh Puri indiai kőolaj- és földgázminiszternek.

Az Egyesült Államok a héten betiltotta az orosz kőolajimportot, Nagy-Britannia pedig közölte, hogy az év végéig fokozatosan megszünteti. Ezek a döntések várhatóan zavart keltenek majd a globális energiapiacon, ahol Oroszország a második legnagyobb nyersolajexportőr.

Az indiai állami vállalatok részesedéssel rendelkeznek orosz olaj- és gázmezőkben, hasonlóképpen orosz vállalatoknak is vannak indiai befektetései. A Rosznyeft például többségi részesedéssel rendelkezik az indiai Nayara Energy finomítóban. Néhány indiai vállalat orosz olajat is vásárol.

Oroszország arra számít, hogy a két ország folytatja az együttműködést az atomenergia békés célú felhasználása területén, beleértve a dél-indiai Kudankulam városában lévő atomerőmű új blokkjainak építését is – mondta Novak.

Címlapról ajánljuk

Kaiser Ferenc: sem a béke, sem a tűzszünet nem lesz gyors Ukrajnában

A tűzszünet akkor ér valamit, ha mind a két fél betartja – mondta Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense az orosz–ukrán háború várható alakulásáról az InfoRádió Aréna című műsorában. A biztonságpolitikai szakértő kitért arra is, miért figyelik a felek Donald Trump beiktatását is, és hogy miért nincs esély a megegyezésre, amíg hiányzik a bizalom a háborús felek között.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.10. péntek, 18:00
Kőrösi Csaba
a Kék Bolygó Alapítvány stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×