eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Nyitókép: weforum.org/Valeriano Di Domenico

A koronavírus utáni jövőről tanácskoznak a világ vezető országai

A Világgazdasági Fórum svájci nonprofit alapítvány elindította hétfőn a világ vezető politikusainak és üzletembereinek szokásos éves tanácskozását, ám idén először online formátumban értekeznek egymással a résztvevők ahelyett, hogy a svájci Davosban gyűlnének össze.

A szervezők azt szeretnék, hogy a kétezer résztvevő vitassa meg, hogy a kormányok és a vállalkozások miként tudják kivezetni a világot a jelenlegi világjárványválságból és átvezetni egy olyan jövőbe, amelyben a gazdagság igazságosabban oszlik szét, és a környezetet jobban védik.

A koronavírus-járvány miatt átszervezett esemény nyitónapján szólal fel Hszi Csin-ping kínai elnök és Antonio Guterres ENSZ-főtitkár.

A héten Németország, Franciaország, India, Japán, Dél-Korea és Dél-Afrika politikai vezetői is beszédet tartanak. Joe Biden, az Egyesült Államok múlt héten beiktatott elnöke kihagyja a fórumot, kormányzatát egészségügyi főtanácsadója, Anthony Fauci és klímavédelmi különmegbízottja, John Kerry képviseli.

A davosi tanácskozáson, amelyet egy azonos nevű svájci nonprofit alapítvány, a Világgazdasági Fórum szervez, a világ vezető politikai, társadalmi és gazdasági döntéshozói a legégetőbb globális kérdéseket szokták megvitatni, illetve meghatározni a jövőre vonatkozó legfontosabb feladatokat.

A tervek szerint az e heti online tanácskozások után a Világgazdasági Fórum május végén Szingapúrban is megtartja a csúcstalálkozót, amelyen a legfontosabb politikusok és vállalati vezetők már személyesen vesznek részt.

A Világgazdasági Fórum 1971 óta megrendezett éves találkozóit januárban Davosban szokták megtartani, ez alól csak a 2002-ben New Yorkban megrendezett tanácskozás volt kivétel. A szervezők a találkozó helyszínének megváltoztatásával fejezték ki az amerikai város iránti szolidaritásukat a 2001. szeptember 11-i terrortámadás miatt.

A szervezők a 2021-es, 51. alkalommal sorra kerülő tanácskozást Davos helyett Lausanne-ban rendezték volna meg, hogy jobban be tudják tartani a járványügyi szabályokat, köztük az egymástól való távolságra vonatkozó előírásokat. Végül úgy döntöttek, hogy inkább Szingapúr lesz a helyszíne a májusban tartandó fórumnak.

Címlapról ajánljuk
Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.

Vérben, vasban küzdöttek a magyar szabadságért – katonaelődeinkről is emlékezzünk meg halottak napján!

Elhunyt őseink, rokonaink, ismerőseink mellett hősi halottainkról is emlékezzünk meg a hét végén – kéri a Honvédelmi Minisztérium. A tárca katonai identitásért felelős miniszteri biztosa az InfoRádióban elmondta: ez a gesztus erősíti a nemzeti összetartozást. Töll László hozzátette: az elmúlt évszázadokban a hazájuk szabadságáért harcoló magyar katonák bajtársai voltak a felmenőinknek, ezért megérdemlik, hogy lerójuk a tiszteletünket előttük a temetőkben vagy az emlékhelyeken. Beszélt a hadisírok gondozásáról és a kutatómunkáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×