eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Az amerikai Allergiás és Fertőző Betegségek Országos Intézete (NIAID) által közreadott,  dátumozatlan elektronmikroszkópos kép a SARS-CoV-2 nevű koronavírusról. A 2019-nCoV néven is ismert vírus egy fertőző humán koronavírus, amely a COVID-19-nek nevezett, tüdőgyulladásos megbetegedést okozza. A mintát egy betegtől vették az Egyesült Államokban. A COVID-19-nek elnevezett újfajta koronavírus előidézte betegség halálos áldozatainak száma 1776-ra emelkedett Kínában, a legtöbben a járvány gócpontjában, Hupej tartomány székhelyén, Vuhanban hunytak el. A 2019 december közepe óta tomboló járvány fertőzöttjeinek száma 70 548-ra nőtt.
Nyitókép: MTI/AP/NIAID-RML

Segélycsomagot ajánlottak Iránnak, ahol továbbra is nyalogatják az ereklyéket

Az Egyesült Királyság, Franciaország és Németország az anyagi segítség mellett laborteszteket, védőfelszereléseket ajánlott fel a iráni járvány megfékezéséhez. A WHO pedig egy, a védekezés koordinálását támogató csoportot küldött az egyre súlyosabb járvánnyal küzdő országba.

Akár már ma útnak indulhat az repülő, amellyel a rohamosan terjedő iráni koronavírus-járvány megfékezéséhez az Egyesült Királyság, Franciország és Németország által felajánlott segélycsomag részeként eszközöket, védőfelszereléseket és laborteszteket szállíthatja - írta a BBC.

A három ország összesen 5 millió euró értékű segélycsomagot ajánlott fel Iránnak.

A segélycsomagot a WHO-n, vagy pedig más ENSZ szervezeteken keresztül tervezik eljuttatni a perzsa államnak.

Az országban egyre súlyosabb helyzetet okoz a járvány:

március 2-án 1501 igazolt koronavírusos esetről adtak számot.

És nem egyértelmű a halálos áldozatok száma sem, míg az íráni hatóságok 66 halottról tesznek említést, egészségügyi források már a múlt héten a BBC perzsa adásának legkevesebb 210 halálos áldozatról tettek említést.

Mivel az ország vezetését is megtizedeli a betegség - eddig több kormánytag megfertőződését ismerték el, emelett a legfőbb vallási méltóság, Ali Hámenei ajatollah egy tanácsadója is belehalt már a fertőzésbe -, ezért a WHO egy támogató csapatot és ellátmányt küldött az országba, hogy helyszínen segítsék a kormány járványvédelmi erőfeszítéseinek koordinálását.

Az ország egyébként példátlan intézkedéset hozott, a polgári hatóságok többek között arra kérték a siíta papságot, hogy ne tartsák meg a szokásos pénteki muzulmán imádságokat. Végül 23 tartományban tettek eleget a kérésnek, azonban számos nagyobb mecset visszautasította a teljesítését.

Többek között így tettek az ország egyik legszentebb településén, Komban is, amely egyúttal a járvány egyik legnagyobb gócpontja is. Most videófelvételek kerültek fel a közösségi médiába arról, hogy az ottani hívek a többek között cseppfertőzéssel terjedő koronavírussal mit sem törődve csókolják és nyalják meg az egyik szentély díszrácsát - írta az Index.

A videón az egyik férfi arról beszél, hogy egyáltalán nem tart a koronavírustól , és meg fogja nyalni a rácsot. Egy másik férfi pedig arról beszél, hogy

azért jött, hogy lenyalja a vírust a sírról, így mások számára már nem veszélyes a szentély meglátogatása.

Címlapról ajánljuk
Hogyan tartsuk távol a macskát a karácsonyfától?

Hogyan tartsuk távol a macskát a karácsonyfától?

„Curiosity killed the cat”, avagy a Kíváncsiság ölte meg a macskát – tartja az angol mondás. Amikor a karácsonyfáról és macskákról van szó, persze nem kell ilyen drámai kimenetelre számítani, de néhány óvintézkedés segíthet elkerülni, hogy ledőljön a fa.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.22. vasárnap, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×