eur:
411.18
usd:
394.25
bux:
79365.25
2024. november 22. péntek Cecília
Moszkva, 2013. október 6.Vlagyimir Putyin orosz elnök kezében a 2014-es szocsi téli olimpia lángjával a Vörös téren, Moszkvában 2013. október 6-án. A 2014-es szocsi téli olimpiát február 7. és 23. között rendezik. (MTI/EPA/Jurij Kocsetkov)
Nyitókép: MTI/EPA/Jurij Kocsetkov

Olimpiát akar az orosz elnök

Vlagyimir Putyin megerősítette, hogy a labdarúgó-világbajnokság után további jelentős nemzetközi sporteseményekben - például női futball-világbajnokságban - gondolkodnak.

A nyári olimpiai pályázatról Kalinyingrádban azt mondta az orosz elnök, hogy teljes mértékig támogatja, de hivatalosan még nem jelezték szándékukat a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak.

Oroszország eddig kétszer rendezett ötkarikás játékokat: 1980-ban Moszkvában nyári, 2014-ben Szocsiban téli olimpia volt, utóbbit beárnyékolta az államilag irányított orosz doppingprogram miatt kirobbant botrány.

A 2020-as nyári olimpiának Tokió, a 2024-esnek Párizs, a 2028-asnak pedig Los Angeles ad otthont. Sztanyiszlav Pozdnyakov, az Orosz Olimpiai Bizottság (OKR) elnöke hétfőn bejelentette, hogy Oroszország érdeklődik a 2036-os nyári olimpia megrendezése iránt és lehetséges helyszínként Szentpétervárt illetve Kazanyt említette.

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Hirtelen esés után felpattantak a tőzsdék

Hirtelen esés után felpattantak a tőzsdék

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet. Gazdasági események szempontjából az európai BMI-adatoknak lesz ma jelentősége, míg idehaza a beruházások alakulásának közlésére lesz érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×