eur:
387.26
usd:
359.19
bux:
69015.78
2024. május 13. hétfő Imola, Szervác

Még mindig kérdéses az Opel sorsa

A német kancellár ritkán mond beszédet üzemekben, Angela Merkel azonban ezúttal kivételt tett és az Opel cég rüsselsheimi központjának óriás műhelyében, több mint 3 ezer alkalmazott előtt hangoztatta, hogy kormánya mindent megtesz az autógyár fennmaradása érdekében. Nagy érdeklődéssel várt beszédében feltételekhez kötötte az állami segítséget.

A kancellárnak az Opel dolgozóihoz intézett szavai biztatást sugalltak, habár leszögezte, hogy az állam csak akkor tud segítséget nyújtani, ha az Opel mielőbb talál egy önálló beruházót. Mint Angela Merkel fogalmazott, a kormány részéről a támogatás egyetlen formája a garanciavállalás lehet, mert az állam egyetlen cég fenntartását sem vállalhatja magára.

Az Opel anyavállalatának, a General Motorsnak Barack Obama amerikai elnök által felkínált 60 napos moratóriumára utalva a kancellár közölte, hogy a berlini kormány az Opel-gyáraknak otthont adó tartományokkal valamint a cég vezetőivel együttműködve már a héten megkezdi a gyakorlati megoldás kidolgozását, illetve komoly és megbízható beruházó felkutatását.

A kancellár az európai Opel-művek megteremtéséről beszélt, ugyanis a német gazdasági miniszter a hónap elején Washingtonban folytatott tárgyalásain már elérte, hogy a General Motors bizonyos feltételek mellett hajlandó lenne megválni az Opel európai telephelyeitől.

Angela Merkel rüsselsheim beszédének különös pikantériát kölcsönzött, hogy Frank Walter Steinmeier külügyminiszter is javaslatot tett az Opel megmentésére. Steinmeier a kancellárral szemben közvetlen állami beavatkozás mellett tette le a garast.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
EP-választás: a szlovákiaiak jobban félnek az amerikai befolyástól, mint az orosztól
tudósítónktól

EP-választás: a szlovákiaiak jobban félnek az amerikai befolyástól, mint az orosztól

Az európai parlamenti választások közeledtével a szlovákok jobban tartanak az Egyesült Államok, mint Oroszország befolyása miatt – derült ki az Ipsos ügynökségnek a Európai Digitális Média Megfigyelőközpont számára készített felméréséből. A közvélemény-kutatás szerint még ennél is többen aggódnak amiatt, hogy maga az Európai Unió lesz ráhatással az uniós voksolásra.

Válságos helyzetben az osztrák egészségügy, drámai számok érkeztek

Az ausztriai egészségügyi ellátás drámai helyzetének oka elemzések szerint az érvényben lévő "kétosztályos" rendszer. Ebben a betegek maguk dönthetnek arról, hogy a biztosítóval szerződésben álló orvosokat választják (Vertragsarzt), vagy pedig az ilyen szerződéssel nem rendelkező, egyfajta magánellátást biztosító (Wahlarzt) orvosok iránt táplálnak nagyobb bizalmat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.13. hétfő, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×