A Gázai övezeti mentőszolgálat vezetője által közölt hétfő esti összesítés szerint 318 a halálos áldozatok száma, a sebesülteké meghaladja az 1400-at. A halottak többsége a Hamász fegyveresei közül került ki, de több mint félszáz civil is van közöttük.
A dél-izraeli Askelónban is életét vesztette egy civil - egy fiatal arab építőmunkás -, nyolcan megsebesültek palesztin rakétatámadásban.
A Gázai övezetre mért vasárnap éjszakai légicsapások után hétfőn folytatódott az izraeli légitámadás. Romba dőlt a gázai Iszlám Egyetem egyik épülete és egy mecset az övezet északi részén. Szemtanúk szerint találatot kapott az Iszmaíl Haníje Hamász-vezér házával szomszédos épület is.
Az övezet kilenc kórháza túlzsúfolt, magánklinikákon, sőt magánlakásokon próbálják ellátni a rengeteg sebesültet. Egyelőre csak néhányat szállítottak közülük Egyiptomba kezelésre; a kairói kormány szerint hiába várnak üres mentőautók a határ egyiptomi oldalán, a Hamász nem engedi át a sebesülteket. Megérkeztek viszont Gázába Egyiptom felől az első, Líbia és Szaúd-Arábia által felajánlott, egészségügyi felszerelést szállító teherautók. Egy katari egészségügyi szállítmány ugyanakkor a határon vesztegel.
A légitámadások nem a Gázai övezet civil lakossága, hanem az ott hatalmon lévő Hamász ellen irányulnak - jelentette ki az izraeli parlamentben Ehud Barak védelmi miniszter. Hájim Ramon izraeli miniszterelnök-helyettes egyenesen azt mondta, hogy az izraeli offenzíva célja a Hamász-rendszer megbuktatása a Gázai övezetben. Cipi Livni izraeli külügyminiszter kifejtette: igyekeznek elkerülni, hogy civilek is áldozatul essenek, nem úgy, mint a Hamász, amely, mint mondta, óvodákat és iskolákat vesz célba rakétáival.
A Palesztin Felszabadítási Szervezet kérte, hogy sürgősen vezényeljenek nemzetközi erőt a Gázai övezetbe, hogy megvédjék a palesztinokat. Mahmúd Abbász palesztin elnök eddigi legélesebb hangú nyilatkozatában ismét elítélte a "megsemmisítő izraeli agressziót", és közölte: kész tárgyalni mozgalmának, a Fatahnak ádáz ellenfelével, a Hamásszal azért, hogy véget érjen a támadás.
A Gázai övezet elleni közelgő szárazföldi offenzívát sejteti, hogy az izraeli haderő - miután előző nap mozgósítottak 6500 tartalékos katonát - hétfőn gyalogos és páncélos alakulatokat vont össze a Gázai övezet határa mentén. Katonai szakértők szerint legkevesebb tízezer katonára van szükség egy esetleges szárazföldi támadáshoz.
A ciszjordániai Hebronban és Kelet-Jeruzsálemben az izraeli légitámadás ellen tiltakozó palesztinok összecsaptak az izraeli rendfenntartó erőkkel, kilenc palesztin megsebesült.
A jordániai fővárosban 15 ezren, Kairóban hétezren, a Reuters szerint Bejrútban több tízezren tüntettek az izraeli offenzíva ellen. Az iráni fővárosban több ezren, Irakban ezren tiltakoztak. Tiltakozó megmozdulások voltak több európai nagyvárosban is, többek között Londonban, Stockholmban, Genfben, Párizsban és Athénban. A görög fővárosban izraeli és amerikai zászlókat égettek.