eur:
412.88
usd:
391.36
bux:
0
2024. november 28. csütörtök Stefánia

Japánban ujjlenyomatot vesznek a külföldiektől

Japánban jóváhagyta a kabinet azt a javaslatot, hogy a jövőben ujjlenyomatot vegyenek az országba érkező külföldiektől.

A terrorizmus elleni küzdelem jegyében kidolgozott indítvány alapján fényképet is készítenének a határt átlépőkről.

A javaslat szerint a légitársaságoknak és a hajózási vállalatoknak át kellene adniuk az utaslistákat a japán hatóságoknak a szigetországba érkezés előtt, és az új szabályozás lehetővé tenné a terroristának minősített külföldiek kitoloncolását is.

A tervezet ellen a japán ügyvédi kamarák szövetsége és több emberi jogi szervezet is tiltakozik, mert az szerintük sérti a magánélet szabadságát és az alapvető emberi jogokat.

A tokiói igazságügyi tárca vezetője azt mondta: az illegális bevándorlás megfékezése és a terrorizmusellenes intézkedések szigorítása jelenleg a legfontosabb kérdés a japán kormány számára.

Címlapról ajánljuk
Kórházi adósságok: nincs fedezetük az intézményeknek, sorra dőlnek be a beszállítók is

Kórházi adósságok: nincs fedezetük az intézményeknek, sorra dőlnek be a beszállítók is

Az Orvostechnikai Szövetség tájékoztatása szerint október végén 120 milliárd forint volt az egészségügyi intézményrendszer lejárt tartozásállománya, miközben idén már volt egy több mint 100 milliárdos adósságrendezés. Az Orvostechnikai Szövetség főtitkára az InfoRádióban elmondta: a kórházak a következő hetekben 40 milliárd forintos állami támogatást kapnak, ezzel azonban a fennálló adósságnak csak a kevesebb mint egyharmadára lesz fedezet.

Szájer József: a gondolataimat mostantól elmondom, de nem térek vissza a hivatásos politizáláshoz

A politika egy bizalmi műfaj, és ezt a bizalmat én eljátszottam, viszont gondolkodóként talán tudok olyanokat mondani még, ami figyelemre méltó, és ami esetleg érdekes lehet – mondta Szájer József, a Szabad Európa Intézet igazgatója, a Fidesz korábbi európai parlamenti képviselője. Az InfoRádió Aréna című műsorában kifejtette, hogy miként reformálná meg az Európai Uniót és arról is beszélt, milyen változást hozhat Donald Trump elnöksége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.28. csütörtök, 18:00
Demeter Szilárd
a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ elnöke
Brüsszel követeléslistát kapott a vállalatoktól, összeomlástól tartanak

Brüsszel követeléslistát kapott a vállalatoktól, összeomlástól tartanak

Az európai üzleti vezetők gazdasági kilátásokba vetett bizalma jelentősen visszaesett az év második felében, derült ki az Európai Ipar Kerekasztal (ERT) friss felméréséből. A visszaesés hátterében a globális kereskedelmi feszültségek állnak, amelyek tovább ronthatják az EU már amúgy is gyenge gazdasági helyzetét. Az európai vállalatvezetők nyitott és jól működő piacokat szeretnének, mind az EU-n belül, mind globálisan. Maria Demertzis, a Conference Board Europe vezető elemzője szerint ez az üzleti szektor egyik legfontosabb elvárása: Mario Draghi reformtervének megvalósítását követelik Brüsszeltől.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×