Musza Abu Marzuk egyben bírálta az Izrael és a palesztinok közötti korábbi béke-megállapodásokat is, mert szerinte azok nem határozzák meg a zsidó állam határát.
Pénteken Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azt közölte a Hamász Moszkvában tárgyaló küldöttségével: el kell ismernie Izraelnek a létezéshez való jogát, és tiszteletben kell tartania az ideiglenes békeszerződéseket.
Háled Mesaal, a Hamász politikai vezetője nem sokkal később azt mondta: továbbra sem oszlatják fel a mozgalom fegyveres szárnyát, és csak akkor hagynak fel a támadásokkal, ha Izrael beszünteti a palesztinok elleni akciókat.
Az Izraellel kötött korábbi békeegyezmények figyelmen kívül hagyását nemcsak a nemzetközi politika sérelmezi, hanem a Jasszer Arafat által alapított Fatah mozgalom is, amely bejelentette: törvényhozói nem kívánnak együttműködni a Hamász vezette koalíciós kormánnyal. A párt 134 tagú forradalmi tanácsa várhatóan már ma jóváhagyja a tisztviselők erről szóló ajánlását.
Ezzel úgy tűnik, kútba esett a Hamász által szorgalmazott nagykoalíció. A szélsőséges szervezet miniszterelnök jelöltje, Iszmáil Haníje még két hete nyilatkozott úgy: pártja koalícióra törekszik a Fatahhal.
Az új palesztin kormány a tervek szerint a hónap végéig alakul meg a januári törvényhozási választásokon győzelmet aratott Hamász radikális mozgalom vezetésével.