eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Szingapúr, 2017. december 13.Maruról, a két hónapos királypingvinről készítenek felvételt telefonnal a szingapúri Jurong Madárparkban 2017. december 13-án. Az október 10-én kikelt fióka az intézményben világra jött első királypingvin 2008 óta. (MTI/EPA/Wallace Woon)
Nyitókép: WALLACE WOON

Tiltja a hatóság az sms-en keresztüli egyenlegfeltöltést

Sok szélhámos visszaélt a helyzettel. A szolgáltatást Magyarországon egyedül alkalmazó Telekom fellebbezett a hatóság döntése ellen, így az nem jogerős.

A csalás és a visszaélés lehetősége miatt megtiltotta a telefonegyenleg feltöltését sms-ben a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság. Az sms-es feltöltés egyszerű módja annak, hogy valaki saját telefonszámlája költségéből egy másik pre-paid sim kártyára megadott összeget juttasson.

A szolgálatás lényege, hogy egy meghatározott számra el kellett küldeni egy sms-t, ami mindössze egy számsorból áll. Az eleje azt a számot tartalmazza, amelyik telefonszámot föl akarja valaki tölteni, a vége pedig azt az összeget, amennyivel fel akarja tölteni.

Ami a lényeges, hogy teszőleges, tehát bármelyik kártyának az egyenlegét fel lehetett tölteni vele.

- mondta az InfoRádiónak Karl Károly, az NMHH Hírközlés-felügyeleti Főosztályának vezetője. Mint mondta, a hírközlési hatóság több olyan esetben is eljárást indított, amelyekben csalók visszaéltek a lehetőséggel.

A szélhámosok azt használták ki, hogy ez a számsor annak, aki nem ismeri ezt a szolgáltatást, a világon semmit sem mond.

Emiatt történetet lehetett köré kerekíteni, hogy például azért kell ezt a számsort elküldeni egy meghatározott telefonszámra, mert ezzel nyerni lehet valamit. Az előfizetőben fel sem merül, hogy az sms elküldésével pénzmozgást indít el, és végül az ő telefonszámláján jelent meg, hogy feltöltött egy ismeretlen kártyát 15 ezer forinttal.

A szélhámosok így saját kártyájukra juttattak pénzt, amellyel különböző mobilos vásárlásokat is fedeznek.

Az NMHH ezért ezt az egyenlegfeltöltési módot megtiltotta. A szolgáltatást az országban egyedül a Magyar Telekom alkalmazza. A cég az esetek óta több biztonsági intézkedést is bevezetett, de a hatóság szerint ez nem elég. Karl Károlyt szerint továbbra sincs azonosítva az előfizető, nem ellenőrzik, hogy az sms-t ki küldte, így ez vonzó terep maradt a csalók számára.

A döntés még nem jogerős, ezért azt nem kell betartani. A szolgáltatást továbbra is működtető Telekom fellebbezett a hírközlési hatóság határozata ellen, mert úgy véli, hogy az NMHH-nak nincs hatásköre a feltöltési mód felügyeletére, a bevezetett biztonsági intézkedéseket pedig a társaság elegendőnek tartja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×