eur:
404.08
usd:
352.44
bux:
97103.58
2025. június 23. hétfő Zoltán

Nem semmi: baráti nagykutyát is meghekkelt a CIA

A legújabb WikiLeaks kiszivárogtatás egy olyan szoftvereszközt mutatott be, amellyel a CIA a partnerügynökségek titkos adatait igyekezett megszerezni.

Újabb CIA-s hekkereszközt hozott nyilvánosságra a WikiLeaks. De ez most nem amerikai cégek és magánszemélyek, hanem partnerszervezetek (FBI, NSA, Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma) ellen irányult - írta a Computerworld.

Az ExpressLane projekt célja az volt, hogy a CIA hozzáférjen más ügynökségek olyan  adataihoz, amelyeket hivatalos úton nem tud megszerezni. A projekt előzménye, hogy CIA technikai segítséget nyújtott partnereinek a biometrikus adatgyűjtő rendszer kiépítéséhez, és ígéretet kapott rá, hogy később megkap tőlük minden adatot. De gondolt arra is az esetre is, ha az együttműködés meghiúsulna.

Az ExpressLane-t frissítésnek álcázták. Baj esetén egy önmegsemmisítő folyamatot is el tudtak indítani vele, ami szétzilálta a rendszert, és a helyrehozatalához - nem meglepő módon - a CIA-ra volt szükség.

Címlapról ajánljuk
Csicsmann László: azzal számolok, hogy a Közel-Kelet napról napra az eszkaláció egyre erőteljesebb szintjére lép

Csicsmann László: azzal számolok, hogy a Közel-Kelet napról napra az eszkaláció egyre erőteljesebb szintjére lép

Eszkalációs spirálban vagyunk, ami fokozódik. Irán láthatóan fenyegetőzik és reagál, és ez alapvetően akár újabb amerikai támadást generálhat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csicsmann László, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára. A Közel-Kelet szakértő beszélt az Irán elleni amerikai támadás hatásairól, a destabilizációról, a régió helyzetéről és az Európai Unió szerepéről is.

Aszódi Attila: az amerikaiak is jól tudják, hogy működő iráni atomerőmű megtámadása katasztrófához vezetne

Hatvan százalékos urándúsítás semmiképpen nem indokolt egy polgári programban, atomerőműhöz nem szükséges ilyen magas dúsítás, így arra lehet következtetni, hogy a perzsa állam fegyver-előállítás céljából kezdeményezte az eljárást – mondta az InfoRádióban a Budapesti Műszaki Egyetem Természettudományi Karának dékánja. A nukleáris biztonsági szakértő hozzátette: most még nem lehet tudni, hogy az iráni urándúsító létesítményeken túl maguk a dúsított uránkészletek is sérülést szenvedtek-e az amerikai támadásokban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.23. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×