eur:
411.4
usd:
393.3
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin

Újra van közvetlen légijárat Budapest és Szófia között

Elindította Szófia és Budapest között közvetlen járatát a Bulgaria Air, ezzel újra közvetlen összeköttetést teremtve a két főváros között.

A Budapest Airport közleménye szerint a 108 személyes Embraer 190 típusú gépek mostantól hétfőn, szerdán, csütörtökön és vasárnap járnak majd Budapest és Szófia között.

A repülőtér üzemeltetőjének kutatása szerint Budapest és Szófia között jelentős az indirekt forgalom, vagyis azoknak az utasoknak a száma, akik közvetlen légi kapcsolat híján átszállással utaznak a két főváros között.

A Bulgaria Air heti négy közvetlen járata jelentősen javít a két régió közötti összeköttetésen, ráadásul a bolgár nemzeti légitársaság szófiai átszállással számos más célállomást kínál a Közel-Kelet, Oroszország és Afrika felé.

Ezt hangsúlyozta a járat budapesti köszöntése alkalmából Bogáts Balázs járatfejlesztési igazgató is, mint mondta, a Bulgaria Air létező piaci igényt szolgál ki. 

A Budapest és Szófia közötti légiútvonalon a Bulgaria Air 2013-ban már közlekedtetett járatokat. A téli szezonban a Bulgaria Air mellett a Wizz Air is repülni fog a két város között.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×