eur:
396.86
usd:
355.54
bux:
0
2024. szeptember 30. hétfő Jeromos

Megdőlt az országos napi csapadékrekord

Megdőlt az országos napi csapadékrekord, eddig 1906-ban mérték ezen a napon a legtöbb csapadékot, 80,7 millimétert Veresegyházán, de most a Baranya megyei Sellyén egy nap alatt 98,6 milliméter esett. Az átlagos májusi csapadékmennyiség kétszerese esett le az elmúlt 48 órában Magyarország egyes területein - mondta Csonka Tamás meteorológus

Az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársának tájékoztatása szerint a május havi átlagos csapadékmennyiség 50-60 milliméter.

Az elmúlt 48 órában - zömmel szombat délutántól - a legtöbb csapadék, 126,7 milliméter a Baranya megyei Sellyén esett - fűzte hozzá.

Csonka Tamás közölte: megdőlt az országos napi csapadékrekord, eddig 1906-ban mérték ezen a napon a legtöbb csapadékot, 80,7 millimétert a Pest megyei Veresegyházán. Most azonban Baranya megyében, Sellyén egy nap alatt 98,6 milliméter esett.

A szakember közölte: hétfőtől már csökken a csapadék mennyisége, lassú javulás várható.

Kitért arra, hogy feloldották a Közép-Dunántúlra a viharos szél miatt elrendelt piros riasztást, jelenleg a Dunántúlon narancs színű riasztás van érvényben, arra 90 kilométer/órás szél várható.

Felhívta arra a figyelmet, hogy hétfő hajnalig várhatóan ismét megerősödik a szél ezen a területen, illetve a Duna-Tisza-közében is.

A meteorológus azt mondta: a legnagyobb, óránkénti 150 kilométeres széllökést a Bakonyban, a Kabhegyen mérték, de nagy széllökések voltak a Balaton térségében is.

Kérdésre válaszolva Csonka Tamás beszámolt arról is, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, Miskolcon az elmúlt két napban 58,6 milliméter csapadék esett.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Óriási energetikai pályázat indul ősszel: itt a kormány új terve

Óriási energetikai pályázat indul ősszel: itt a kormány új terve

A közelmúltban társadalmi egyeztetésre került egy új rendelettervezet, amely jelentős változásokat hozhat a távhőrendszerek működésében Magyarországon. A rendelet célja a megújuló energiaforrások, mint a geotermia és a biomassza, nagyobb arányú bevonása a távhőtermelésbe, csökkentve ezzel a földgázfüggőséget és a költségeket. Az állami és önkormányzati intézményeket érintő hődíjak csökkentése mellett a távhőszolgáltatók nyereségrátájának növelése is szerepel az Energiaügyi Minisztérium terveiben, amely hozzájárulhat az új beruházások megvalósulásának elősegítéséhez – nyilatkozta Steiner Attila energetikáért és klímapolitikáért felelős államtitkár a távhőrendszereket érintő változtatásokról a Portfolio-nak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×