Azok a kamaszok, akik rendszeresen kihagyják a reggelit, nagyobb eséllyel veszítik el az átlagosnál fiatalabb korban a szüzességüket - állítják japán kutatók, akik 1500 ember szexuális tapasztalatait, családi kapcsolatait és életmódját vizsgálták. A vizsgálatban 16-49 év közöttiek vettek részt.
Kiderült, hogy azok, akik iskolás korukban rendszeresen reggeliztek, átlagosan 19,4 éves korukban veszítették el a szüzességüket, míg az első étkezést annak idején általában kihagyók 17,5 évesen.
A kutatók azt is megállapították, hogy fiatalabb korban kezdik a szexuális életet azok, akiknek rossz volt a viszonyuk az édesanyjukkal, aki "halálra idegesítette" őket. Õk általában 16 éves korukban veszítették el a szüzességüket, míg azok, akiknek a viszonya jó volt az édesanyjukkal, 19 évesen.
A szex és a reggeli viszonya egyértelműen felhívja a figyelmet a családi élet változására - hangsúlyozta a kormányzat által támogatott vizsgálatot vezető Kitamura Kunio, a családtervezési intézet ügyvezető igazgatója.
Kutatók régóta hangsúlyozzák, hogy a reggeli a nap legfontosabb étkezése, amelyet összefüggésbe hoztak korábban az elhízással, a koncentrációs problémákkal és az általános egészségi állapottal is.
Cambridge-i kutatók egy ötéves vizsgálat eredményeként az idén arra a következtetésre jutottak, hogy ha az összes napi energia-bevitel ötven százalékát a reggeliből szerezzük be, akkor a szervezet a normálisnál hatékonyabban dolgozza fel azt.