Négy jármű karambolozott a Manhattan szigetét és New York Brooklyn nevű városrészét összekötő Brooklyn hídon. A balesetben egy ember életét vesztette, hatan megsérültek, miután az összes autó kiégett.
Lapértesülések szerint egy agresszívan vezető autós okozta a tragédiát a hídon.
A helyszínre érkezett 60 tűzoltónak egy óra alatt sikerült elöltania a tüzet.
A híres hidat órákra lezárták.
Rendőrök és tűzoltók vizsgálják a kiégett autóroncsokat a Manhattan szigetét és New York Brooklyn nevű városrészét összekötő Brooklyn hídon 2018. november 21-én. A közúti balesetben egy ember életét vesztette, hatan megsérültek. MTI/AP/Bebeto MatthewsKiégett autóroncsot szállítanak el a Manhattan szigetét és New York Brooklyn nevű városrészét összekötő Brooklyn hídról 2018. november 21-én. MTI/AP/Bebeto MatthewsHomokot szór egy férfi a kiömlött üzemanyagra kiégett autók roncsaival a háttérben a Manhattan szigetét és New York Brooklyn nevű városrészét összekötő Brooklyn hídon 2018. november 21-én. MTI/AP/Bebeto Matthews
A mesterséges intelligenciáról sokszor úgy beszélünk, mintha a felhőben lakna. Valójában azonban adatközpontokban fut, áramot fogyaszt, hőt termel, hálózatot terhel. Európa most szembesül azzal, hogy a digitális szuverenitás nemcsak algoritmusokból és szabályozásból áll, hanem erőművekből, vezetékekből és ipari kapacitásból is.
Az amerikai pénzügyminisztérium beavatkozásának köszönhetően sikerült megfékezni a globális kötvénypiaci eladási hullámot, aminek hatására a hozamok csökkentek, a dollár gyengült, a részvénypiacok pedig emelkedtek. A szakértők szerint azonban a megnyugvás átmeneti lehet, mivel a strukturális problémák – köztük a 40 ezer milliárd dollárt meghaladó amerikai államadósság – továbbra is fennállnak. Csütörtökön a BÉT-en nem volt kereskedés, de a világ többi részen szokásos nyitvatartás mellett működtek a tőzsdék.