"Megvan a véleményem, de tisztelem a first ladyt, akárcsak az elnököt. Ezért próbáltunk meg kapcsolatba lépni egy Bruni nevű településsel" - mondta el Carlat kommunista polgármester, Alain Cousin. A falu nevét "t" nélkül ejtik, vagyis ugyanúgy, mint az elnökfeleség keresztnevét.
A 300 lelkes, gazdag történelmi múlttal rendelkező bájos auvergne-i falucska lakói félig mulatnak rajta, félig érdeklődve fogadják az ötletet - tette hozzá.
Miután az interneten több Brunit is találtak - Portugáliában, Ausztriában, Svájcban és az Egyesült Államokban - a falu végül az olaszországi település mellett döntött, tekintettel Carla Bruni-Sarkozy olasz gyökereire.
"Nem kérdeztem, milyen politikai nézetei vannak Bruni polgármesterének, de minden okunk megvan rá, hogy megértsük egymást. Ez egy hegyi falu, jók a termékeik, és erősek a népi hagyományok, akárcsak nálunk" - fejtette ki Alain Cousin.
A carlat-i polgármester, aki még karácsony előtt küldött olasz kollégájának e-mailt, az ünnepek utánra várja a választ, amely értesülések szerint pozitív lesz. Alain Cousin reméli, hogy tavasszal a first lady jelenlétében sikerül megpecsételni a testvértelepülési kapcsolatot.
Carlat gazdasági és kulturális kapcsolatokat szeretne Brunivel, és meg szeretné ismerni az 1600 méter magas sziklán álló, lebontott fellegvár helyére épült falut, amely egy 1641-ben megkötött szerződés értelmében a monacói hercegi család tulajdonában van.