eur:
389.48
usd:
361.55
bux:
68425.96
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett

Viktoriánus ingatlan - tárna fölött - olcsón eladó

Értékének századrészéért, mindössze ezer fontért (380 ezer forint) hirdette meg cornwalli otthonát egy angol házaspár, miután kiderült: a viktoriánus ház egy ónbánya ezer láb, nagyjából 300 méter mély aknája fölé épült.

Leggék problémája nem egyedi: a környéken nagyjából ötezer bánya található, így aki errefelé akar házat venni, számíthat arra, hogy egy tárna fölött hajtja majd álomra a fejét.

A lejáratokat betonnal öntötték le, de sok közülük nem biztonságos.

"Ez az egész valóságos rémálom" - panaszkodott a házaspár szomszédja, akinek a háza szintén veszélyben van.

"Minden nap, ahogy hazafelé tartok, az jár a fejemben, hogy egy hatalmas lyukat találok majd a házammal az alján" - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Miért alkalmazza a világ a BIM klasszifikációs struktúrát?

Miért alkalmazza a világ a BIM klasszifikációs struktúrát?

Ellentmondásos piaci várakozás kíséri a tavaly életbe lépett új építési törvény BIM előírásának gyakorlati megvalósulását. Pedig most dől el, hogy az építőipar állam által indított digitalizációja eredményezhet-e egységes piaci fejlődést. Az állam elvárása, hogy a beruházások tervezésének korai szakaszában reális költségtervet kapjon. Ehhez egy fejlett digitális munkafolyamat felépítése szükséges, amelyre jó nemzetközi gyakorlatot találni, miközben itthon nincs hagyománya az egységes piaci gyakorlatnak. A Graphisoft szakemberei Reicher Péter országigazgató és Kari Szabolcs BIM menedzser a tapasztalataikról számoltak be, valamint Lengyel Balázs költségtervező mérnök, az ÉKTR egyik megalkotója, a Spányi Partners Zrt. egyik tulajdonosa a költségvetési klasszifikáció nemzetközi megoldásait és a magyar kezdeményezéseket mutatta be.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×