eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 16. szombat Ödön
Érkező utasok a Liszt Ferenc-repülőtéren 2020. július 17-én. A reptéren a forgalom jelenleg a koronavírus-járvány előttinek csupán a töredéke, de hétről hétre több járat és utas fordul meg itt. Júliusra már csaknem tízezerre nőtt a napi utasszám, ami jelentős növekedés júniushoz képest, amikor a teljes havi forgalom 84,4 ezer utas volt, az egy évvel korábbi 1,5 millióval szemben.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Egy reptéri utazós szelfi anyagilag tönkre teheti a nyaralást

A beszállókártyákról és útlevelekről készült képekkel sokan szeretik tudtára adni a nagyvilágnak, hová készülünk.

Több oka is van, amiért az utasoknak nem lenne szabad megosztaniuk a reptéren készült fotóikat – írja a roadster.hu.

Még ha csak a repülőjegy vonalkódja látható is a képen, a hackerek beolvashatják azt, és olyan információkhoz juthatnak hozzá, mint az utas teljes neve, foglalási száma, és az elérhetőségi adatai – állítja Adrianus Warmenhoven, kiberbiztonsági szakértő.

Ezeket az adatokat felhasználva törölhetik a visszaútját, pénzt vehetnek le a kártyájáról, vagy szélsőséges esetben

akár az utas személyazonosságát is ellophatják.

A nyaralási fotók megosztása ráadásul biztos módja tudatni másokkal másokkal: otthon nincs senki. Éppen ezért mindig kizárólag a hazaérkezés után érdemes fotókat posztolni, máskülönben követőink megtudják, hogy az otthonunk üres. Néhány további egyszerű módszer a biztonságunk érdekében.

  • Tudnunk kell kivel osztjuk meg az adatainkat, mielőtt bármit is közzéteszünk az interneten. Győződjünk meg róla, hogy fiókunk beállításai privátra vannak állítva, és a bejegyzéseink csak a barátaink számára láthatók, nem pedig az egész világnak. Távolítsuk el a személyes adatainkat a profilunkból, mert ott bárki számára könnyen hozzáférhetőek.
  • Ha külföldről posztolunk, vizsgáljuk meg, hogy a kapcsolat biztonságos-e. A kávézók, üzletek és még a szállodák esetében is előfordulhatnak nem biztonságos wifi-hálózatok.
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Már kezd látszani, milyen békét teremthet Ukrajnában Donald Trump

Már kezd látszani, milyen békét teremthet Ukrajnában Donald Trump

Úgy néz ki, Donald Trump komolyan gondolja, hogy pikk-pakk békét fog teremteni Ukrajnában, amint beül 2025. január 20-án a Fehér Házba, ennek előkészítése már meg is kezdődött. Nagyon úgy fest eddig, hogy olyan tanácsadókkal, döntéshozókkal veszi magát körül, akiknek inkább fontos, hogy gyors legyen a béke, mintsem hogy tartós legyen, és mivel Oroszország az agresszor, Moszkva igényeinek kielégítésével lehet ezt a legkönnyebben elérni. Bár még sok idő van hátra január 20-ig, jelen állás szerint kifejezetten valószínűnek tűnik, hogy az oroszoknak kedvező béke születik majd: megtarthatják a Donbaszt, a Krímet és az Azovi-tengert, Ukrajna pedig egy időre biztosan elfelejtheti a NATO-tagságot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×