A Legfőbb Ügyészség statisztikai adatai szerint egy ügyészre több mint 700 ügy jutott tavaly. Ez azt jelenti, hogy naponta négy ügy érkezett a vádhatósághoz.
A Legfőbb Ügyészség informatikai főosztályának vezetője az adatokat elemezve azt mondta: csökkent az ismertté vált bűncselekmények száma. Nagy Tibor hozzátette: csökkent a tiltott pornográf felvétellel való visszaélések és az ittas vezetések száma, míg nőtt a vesztegetéseké és a hivatalos személyi elleni erőszaké.
Nagy Tibor kiemelte, hogy több mint duplájára növekedett a gyermekkorúak és fiatalkorúak által elkövetett erőszakos bűncselekmények száma. A Legfőbb Ügyészség főosztályvezetője szerint, ha az ország bűnügyi térképét nézzük, akkor Budapest áll az első helyen, a fővárosban történik még mindig a legtöbb bűncselekmény, a második helyen Hajdú-Bihar megye áll. A legkevesebb bűncselekményt Békés megyében követték el.
A Legfőbb Ügyészség adatai szerint a bíróságok legtöbbször pénzbüntetésre, illetve felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték a vádlottakat. A tájékoztatón szó esett arról is, hogy a Medián felmérése szerint az emberek legjobban az Alkotmánybíróságban és az ügyészségben bíznak.
Ezért állt le a Déli pályaudvar