eur:
413.39
usd:
401.44
bux:
81338.41
2025. január 9. csütörtök Marcell
Nyitókép: Unsplash

Megkongatták a vészharangot a Windows miatt

A szakértők szerint adatbiztonsági megfontolásból nem célszerű megvárni a digitális rendszerváltással a Windows 10 támogatásának végét.

A jelenlegi információk szerint 2025 októberében kapja meg az utolsó biztonsági frissítőcsomagját a 2015-ben debütált Windows 10. Azonban mivel a korszerűbb Windows 11 hardverkövetelményei igen szigorúak, tömegeket zárnak el a frissítéssel való rendszerváltástól - írja a Bleeping Computer cikke nyomán a hvg.hu.

Az ESET kiberbiztonsági vállalat szakemberei már meg is kongatták a vészharangot, hogy a Windows 10-felhasználók ne várjanak októberig, hanem váltsanak 11-re vagy Linuxra annak érdekében, hogy elkerüljék a "biztonsági fiaskót".

Ha nem váltanak, jelentős biztonsági kockázatokkal kell szembenézzenek, és sebezhetőkké is válnak a kibertámadásokkal szemben, de adatvesztés is előfordulhat.

Sok újonnan felfedezett biztonsági rés örökre ott marad majd a Windows 10-ben, ezt pedig a rosszindulatú felek az első pillanattól kezdve igyekeznek majd kihasználni.

És mivel a Windows 10 még mindig rendkívül népszerű, így kelendő célpontnak számít majd.

Thorsten Urbanski, az ESET biztonsági szakértője szerint a helyzet sokkal veszélyesebb, mint amikor a Windows 7 támogatása 2020 elején véget ért. 2019 végén már csak a felhasználók körülbelül 20 százaléka használta a Windows 7-et, a Windows 10 részesedése ekkor már 70 százalék felett volt.

Egy decemberi felmérés alapján a Windows-felhasználók körében továbbra is túlnyomó többségben vannak a 10-est használók 62,73 százalékkal, szemben a már 11-est futtatók 34,1 százalékával. Ráadásul a Microsoft a korábbi híresztelésekkel ellentétben kijelentette:

nem hajlandó engedni a legújabb operációs rendszer harverkövetelményeiből.

A támogatás vége után is működni fog a Windows 10, elindul majd és teszi a dolgát, de az említett biztonsági rések miatt kockázatos lesz a használata.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.09. csütörtök, 18:00
Hámori Máté
Liszt Ferenc-díjas karmester, a Danubia Zenekar művészeti vezetője
Gének vagy életmód? Elárulták a kutatók, melyiknek van nagyobb hatása a hosszú életre

Gének vagy életmód? Elárulták a kutatók, melyiknek van nagyobb hatása a hosszú életre

Ugyan az orvostudomány fejlődésének köszönhetően elmondható, hogy az emberek átlagosan várható életkora egyre magasabb világszerte, sok embert foglalkoztat, hogyan élhetünk még tovább, mi lehet a titka azoknak, akik 100 éves kor felett járnak. A New York Times cikkében arra a megosztó kérdésre kereste a választ, hogy a extrém hosszú életkort a sokak által vallott életmódbeli tényezők, vagy inkább az örökölt gének vannak határozzák meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×