eur:
389.48
usd:
361.55
bux:
68425.96
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett

Be nem állt a szája Gyurcsány Ferencnek

A májusi alakuló ülés óta az egészségügyi miniszter, Molnár Lajos szólalt fel a legtöbbször a parlamentben, míg a leghosszabban Gyurcsány Ferenc kormányfő beszélt az országházban.

Molnár Lajos 134 hozzászólásával vezeti a hozzászólás-listát, őt 102 beszéddel követi a fideszes Ékes József, és éppen százzal a pénzügyminiszter, Veres János - derült ki az Országgyűlés adataiból.

A hozzászólások számát tekintve Gyurcsány Ferenc miniszterelnök csupán a hatodik a sorban, ő beszélt a leghosszabban a képviselők előtt: 11 órát. E szám mellett eltörpül az egészségügyi miniszter 8, vagy a többi kormánytag 2-3 órás teljesítménye.

Összehasonlításképpen: az előző ciklusban Medgyessy Péter két éves kormányfősége alatt mindössze 9 órát beszélt.

Beszédes kispárti frakcióvezetők


A frakcióvezetők között az MDF-es Herényi Károly vezet: 7 óránál is többet beszélt, vele csak a szabaddemokrata Kuncze Gábor tudta tartani a lépést 6 órával. Lendvai Ildikó, az MSZP, és Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője nagyjából 2-2 órányi
felszólalást tudhat magáénak.

Orbán Viktor a most lezárult parlamenti szezonban többet beszélt, mint az előző négy év alatt összesen: idén 105 percre vette igénybe képviselőtársai figyelmét, míg 2002 és 2006 között mindössze 38 percet beszélt.

Az előző ciklus első évének tempójához képest visszaesett a döntések gyorsasága: 2002-ben 160 határozatot hoztak a képviselők, idén 138-at, a törvényalkotás azonban felgyorsult.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Miért alkalmazza a világ a BIM klasszifikációs struktúrát?

Miért alkalmazza a világ a BIM klasszifikációs struktúrát?

Ellentmondásos piaci várakozás kíséri a tavaly életbe lépett új építési törvény BIM előírásának gyakorlati megvalósulását. Pedig most dől el, hogy az építőipar állam által indított digitalizációja eredményezhet-e egységes piaci fejlődést. Az állam elvárása, hogy a beruházások tervezésének korai szakaszában reális költségtervet kapjon. Ehhez egy fejlett digitális munkafolyamat felépítése szükséges, amelyre jó nemzetközi gyakorlatot találni, miközben itthon nincs hagyománya az egységes piaci gyakorlatnak. A Graphisoft szakemberei Reicher Péter országigazgató és Kari Szabolcs BIM menedzser a tapasztalataikról számoltak be, valamint Lengyel Balázs költségtervező mérnök, az ÉKTR egyik megalkotója, a Spányi Partners Zrt. egyik tulajdonosa a költségvetési klasszifikáció nemzetközi megoldásait és a magyar kezdeményezéseket mutatta be.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×