eur:
412.89
usd:
391.54
bux:
0
2024. november 28. csütörtök Stefánia

Fidesz: a kormány menekülési lehetőségeket keres

A Fidesz szerint a kormány menekülési lehetőséget keres, húzza az időt, amikor halogatja a párt által meghirdetett vitasorozatot. A Fidesz szóvivője azután beszélt erről, hogy Gyurcsány Ferenc azt javasolta: a négypárti vita után legyen kétoldalú vita is az MSZP és a Fidesz miniszterelnök-jelöltje között.

Két külön miniszterelnök-jelölti vitát javasol Gyurcsány Ferenc, aki szerint előbb a parlamenti pártok listavezetői, majd a legnagyobb kormánypárt és a legnagyobb ellenzéki párt jelöltje ütköztetné programját - közölte az MSZP kampányának kommunikációs vezetője.

"A Fidesz már negyedszer módosította az álláspontját, ezért a vitáról folyó vitát lezárandó, Gyurcsány Ferenc kormányfő, az MSZP miniszterelnök-jelöltje azt kezdeményezi, hogy 2006. április 3-án a parlamenti pártok listavezetőinek négyes vitáját rendezzék meg, majd 2006. április 5-én kétoldalú vitára várja a Fidesz majdan megnevezendő miniszterelnök-jelöltjét" - mondta Gál J. Zoltán államtitkár.

Gál J. Zoltán hozzátette: Gyurcsány Ferenc véleménye szerint a két vita szolgálja Magyarország érdekeit, segíti az állampolgárokat az eligazodásban.

A vitákat a legszélesebb nyilvánosság előtt kell megrendezni, a részletekről való egyeztetésnek pedig akkor jön el az ideje, ha a Fidesz végre megalkotja programját és megnevezi miniszterelnök-jelöltjét - mondta a szocialista politikus.

A Fidesz: a kormány menekül

A Fidesz szerint a kormány menekülési lehetőséget keres, húzza az időt, amikor halogatja a párt által meghirdetett vitasorozatot.

"Az elmúlt napok tapasztalatai alapján valószínűleg a mai napon még két-három verziót is hallhatunk, ami alkalmas arra, hogy tovább húzzák az időt" - mondta Szijjártó Péter.

Az MDF nem akar kimaradni

Hock Zoltán, az MDF elnökhelyettese elmondta: Dávid Ibolya, a párt vezetője elfogadja a meghívást az április 3-ai vitára, ugyanakkor részt kíván venni az április 5-ei miniszterelnök-jelölti vitán is.

Az MDF egyetért azzal, hogy külön-külön vitát rendezzenek a pártok listavezetői és miniszterelnök-jelöltjei, ugyanakkor értelmezhetetlennek tartják a kormányfő azon javaslatát, hogy a miniszterelnök-jelöltek vitája kétoldalú legyen - tette hozzá.

Az SZDSZ-nek mindegy

A szabad demokraták készen állnak minden vitára, ugyanakkor nem fognak megsértődni, ha nélkülük is lesznek viták - mondta az SZDSZ kampányfőnöke.

"Amennyiben a két nagy párt miniszterelnök-jelöltje úgy gondolja, hogy célszerű, fontos külön leülni vitatkozni, akkor ezt tegyék, mi nem fogunk odatolakodni sehova" - jelentette ki Horn Gábor.

Hangsúlyozta: az SZDSZ nagyon fontosnak tartja, hogy a választásokig hátralévő időben a választópolgároknak legyen módjuk megismerni a liberális, a konzervatív és a szocialista alternatívát.

Kronológia

A Fidesz február 24-én jelentette be, hogy nyolc héten át tartó nyilvános televíziós vitasorozatot kezdeményez. A nagyobbik ellenzéki párt közölte: a Gyurcsány-Orbán-vitát a két választási forduló között tartanák.

Batiz András kormányszóvivő válaszában azt mondta, hogy a miniszterelnök-jelölti vitát az első választási forduló előtt kell megtartani.

Ezt követően a Fidesz április 7-ét javasolta a vita időpontjának, ezt a kormányoldal - arra hivatkozva, hogy a kampánycsend miatt nem lenne idő az elhangzottak elemzésére - elutasította.

A Fidesz február 26-án bejelentette, hogy Orbán Viktor kész április 5-én is vitázni.

Egy nappal később az MSZP közölte: addig nem vitáznak a Fidesz politikusaival a szocialista miniszterek, amíg a nagyobbik ellenzéki párt nem ismerteti programját. A Fidesz ezt megfutamodásként értékelte.

Március 3-án a nagyobbik ellenzéki párt visszautasította azokat a szabad demokrata politikusokat, akik szívesen vitáztak volna a Fidesszel.

Két nappal később Deutsch-Für Tamás fideszes képviselő vitára hívott öt minisztert és egy államtitkárt, emlékeztetve arra, hogy március 8-án Áder János, a nagyobbik ellenzéki frakció vezetője és Kóka János gazdasági miniszter megtartja az első vitát.

Az MSZP ismét jelezte, hogy politikusai csak akkor vitáznak, ha a Fidesz nyilvánosságra hozza programját.

Március 6-án Dávid Ibolya MDF-enök javaslatára Deutsch-Für Tamás azt mondta: egyetértenek azzal, hogy mind a négy parlamenti párt miniszterelnök-jelöltje vegyen részt egy közös vitán.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kórházi adósságok: nincs fedezetük az intézményeknek, sorra dőlnek be a beszállítók is

Kórházi adósságok: nincs fedezetük az intézményeknek, sorra dőlnek be a beszállítók is

Az Orvostechnikai Szövetség tájékoztatása szerint október végén 120 milliárd forint volt az egészségügyi intézményrendszer lejárt tartozásállománya, miközben idén már volt egy több mint 100 milliárdos adósságrendezés. Az Orvostechnikai Szövetség főtitkára az InfoRádióban elmondta: a kórházak a következő hetekben 40 milliárd forintos állami támogatást kapnak, ezzel azonban a fennálló adósságnak csak a kevesebb mint egyharmadára lesz fedezet.

Szájer József: a gondolataimat mostantól elmondom, de nem térek vissza a hivatásos politizáláshoz

A politika egy bizalmi műfaj, és ezt a bizalmat én eljátszottam, viszont gondolkodóként talán tudok olyanokat mondani még, ami figyelemre méltó, és ami esetleg érdekes lehet – mondta Szájer József, a Szabad Európa Intézet igazgatója, a Fidesz korábbi európai parlamenti képviselője. Az InfoRádió Aréna című műsorában kifejtette, hogy miként reformálná meg az Európai Uniót és arról is beszélt, milyen változást hozhat Donald Trump elnöksége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.28. csütörtök, 18:00
Demeter Szilárd
a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ elnöke
Brüsszel követeléslistát kapott a vállalatoktól, összeomlástól tartanak

Brüsszel követeléslistát kapott a vállalatoktól, összeomlástól tartanak

Az európai üzleti vezetők gazdasági kilátásokba vetett bizalma jelentősen visszaesett az év második felében, derült ki az Európai Ipar Kerekasztal (ERT) friss felméréséből. A visszaesés hátterében a globális kereskedelmi feszültségek állnak, amelyek tovább ronthatják az EU már amúgy is gyenge gazdasági helyzetét. Az európai vállalatvezetők nyitott és jól működő piacokat szeretnének, mind az EU-n belül, mind globálisan. Maria Demertzis, a Conference Board Europe vezető elemzője szerint ez az üzleti szektor egyik legfontosabb elvárása: Mario Draghi reformtervének megvalósítását követelik Brüsszeltől.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×