eur:
393.01
usd:
366.47
bux:
0
2024. április 26. péntek Ervin

Újabb szakmai bírálat az egészségügyi kormányzatnak

Jogszabálysértőnek tartja a négy orvostudományi egyetem és több szakmai kollégium is azt, ahogy az egészségügyi kormányzat elosztja a laborvizsgálatokra szánt pénzt.

Egy miniszteri rendelet szerint februártól 20 százalékkal kevesebb vizsgálatot végezhetnek az intézmények, ugyanakkor egy magánszolgáltatónak akkora keretet adott, amennyit a négy egyetemnek összesen.

A Semmelweis Egyetem Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézetének igazgatója az InfoRádióban azt mondta: a diagnosztikai vizsgálatok nagyon fontosak a daganatos betegek terápiájának meghatározásához. Ha az állam visszafogja ezek támogatását, azt a betegek kezelése még kritikusabb helyzetbe kerül – közölte Kopper László.

A professzor nem zárná ki a magánszolgáltatókat sem a rendszerből, azt viszont nem érti, hogy miért a nagy múltú, jelentős szakmai eredményeket felmutató intézmények kizárásával hozták meg ezt a döntést.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Gazdasági elemzők az Arénában: a „másnaposság” után hamarosan dinamikus pályára állhat a magyar gazdaság

Gazdasági elemzők az Arénában: a „másnaposság” után hamarosan dinamikus pályára állhat a magyar gazdaság

Nagyjából a Magyar Nemzeti Bank várakozásainak megfelelő adatokat vár idén a magyar gazdaságtól Isépy Tamás, a Századvég makrogazdasági üzletágvezetője és Madár István, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője. Úgy vélik, az elmúlt időszak gazdasági válságainak egyik legfőbb tapasztalata, hogy sokkal több váratlan helyzetre kell felkészülnie a világnak.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
A magyar államadósság fontos része, mégis alig tudunk róla valamit: mire jó a Diszkont Kincstárjegy?

A magyar államadósság fontos része, mégis alig tudunk róla valamit: mire jó a Diszkont Kincstárjegy?

Az elmúlt években újra emelkedett a Diszkont Kincstárjegyek (DKJ) aránya a magyar adósságfinanszírozáson belül, azt követően, hogy 2015-2021 között jelentősen visszaesett az állományuk. A Diszkont Kincstárjegy fontos likviditáskezelési eszköz, ezzel tudja ugyanis a finanszírozási igény rövidtávú ingadozását simítani az állam. 2024-ben fontos változások tapasztalhatók ezen a piacon, jelentősen csökkenhet a forgalomban lévő sorozatok száma és hamarosan elindulhat a csereaukciós rendszer.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×