Julian Assange közleményben tudatta, hogy ha őrizetbe veszik, vagy netán az életére törnek, akkor olyan adatözön kerül nyilvánosságra, amelynek a hatása "információs atombombaként" éri a világpolitikát és a nemzetközi diplomáciát.
Letartóztatása ennek ellenére folyamatban van, és akár kedden megtörténhet, ugyanis a svéd hatóságok Assange kiadatását kérik Angliától, két nő svédországi molesztálása ügyében. Assange nem annyira emiatt bujkál Angliában, hanem azért, mert az életét félti. A 2008-as amerikai elnökválasztáson Barack Obamával szemben vesztes Sarah Palin például azt javasolta, hogy a WikiLeaks-vezért egy különleges osztag egyszerűen tegye el láb alól.
A svédországi kiadatási kérelem elég gyenge lábakon áll, egyszer már bírói szinten elutasították, de az ügyész újabb elfogatási parancsot bocsátott ki, amely szerint Assange-ot ki akarják hallgatni állítólagos erőszakoskodás ügyében. Assange tagad, és szerinte csak ürügyről van szó, hogy letartóztathassák. Ha nem hagyják békén, akkor a WikiLeaks világraszóló leleplezésekkel áll elő - mondja.
Ami azt illeti, a múlt heti adatközlések között is vannak igen kellemetlenek, például az a titkos üzenet, amely elárulja, hogy az amerikaiak nyomást gyakoroltak José Luis Zapatero spanyol miniszterelnökre, s így Spanyolország végül nem az angol Rolls-Royce-tól, hanem az amerikai GE-től vásárolt helikopter hajtóműveket 200 millió dollár értékben.
Eddig főként katonai adatokat tett közzé a WikiLeaks, most kezdi a birtokába került 250 ezer titkos diplomáciai üzenetváltás nyilvánosságra hozatalát.