Az albínók jogaiért küzdő Salif Keita Globális Alapítvány nevű szervezet szerint gazdag üzletemberek és a karrierjüket egyengető politikusok is vásárolják a meggyilkolt albínók testrészeit.
A szervezet vezetője szerint az albínó testrészek akár 2000 dollárba is kerülhetnek. A gyilkosságok azért ismétlődnek meg időről-időre, mert sokan hiszik azt, hogy gazdagsághoz, sikerhez és jó egészséghez juthatnak, ha albínók testrészeit szerzik meg.
2007 óta legkevesebb 57 fehér bőrű afrikait gyilkoltak meg Tanzániában és 14-et a vele határos Burundiban. Mindez bujkálásra kényszeríti az albínókat - a jogvédők szerint több ezren rejtőzhettek el.
Sajtójelentések szerint a legutóbbi gyilkosság a hónap elején történt Burundiban, ahol egy 14 éves fiút öltek és csonkítottak meg. Szemtanúk szerint a támadók öten voltak, de egyiküket sem sikerült elfogni. Tavaly 8 embert ítéltek börtönbüntetésre az országban albínók meggyilkolásáért. A dél-afrikai Szváziföldön szintén a közelmúltban gyilkoltak meg két albínót.
Azok a "szerencsések", akik életben maradnak, diszkriminációra számíthatnak. Jogvédők elmesélték azt az esetet is, amikor két albínó gyerek apja elvált anyjuktól, mert fehér bőrű és hajú gyerekeket szült neki, majd amikor megtudta, hogy komoly összeget kaphat a bőrükért, bozótvágó késsel tért vissza.
A gyerekeket egy nemzetközi jótékonysági szervezet közbenjárása mentette meg, és rajtuk keresztül kaptak helyet egy olyan kenyai iskolában, ahová albínó gyerekek járnak.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit