A szerbiai tévék csak kedden kezdték közölni a bővebb helyszíni beszámolókat - akkor döbbentek csak rá a tragédia súlyosságára. A lapok kiemelt helyen foglalkoznak a ténnyel, hogy a vörösiszap felszáradása után az abból származó por rákos megbetegedést okozhat.
A szerb sajtó csütörtökön már részletesen közölte a magyar illetékesek nyilatkozatait; az újvidéki Dnevnik című szerb napilap egy egész oldalt szentelt a magyarországi iszapömlésnek, a rádiók és televíziók pedig a délelőtt folyamán idézték Orbán Viktor miniszterelnök szavait, miszerint felmerül az emberi felelősség kérdése, és hogy az uniótól kérnek segítséget.
A szerb média szó szerint idézte a magyar kormányfőt, amikor azt mondta, hogy a katasztrófa sújtotta Kolontár leginkább szennyezett részében nem lehet helyreállítani az épületeket, a faluban új telepet kell nyitni.
Szerbia a maga részéről szerdán tette meg az első konkrét lépéseket: a magyar határnál állandóan figyelik Dunát, Belgrádnál értékelik a vízminőséget.
A vajdasági kormány illetékes titkársága és a vízgazdálkodási közvállalat kapcsolatba lépett a magyarországi kollégákkal, hogy veszély esetén megtehessék a szükséges lépéseket.
Az aggodalom és az elővigyázatosság hasonló fokon van Horvátországban is. Az ottani szakértők szerint közvetlen veszély fenyegeti Romániát, Bulgáriát, Ukrajnát és Moldáviát is, mivel a szennyezés már elérte a Dunát.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit