A BBC a helyszínre, Kolontárra és Devecserre küldte tudósítóját, Nick Thorpe-ot, és légi felvételekkel. valamint a károsult helybéliekkel készített interjúk révén mutatja be, milyen súlyos katasztrófa érte a környéket az iszapáradat következtében.
A brit napilapok internetes kiadásai megdöbbentő képsorozatokat közölnek, a The Guardian például Szandelszky Béla, Nagy Lajos, Szabó Bernadett, Kisbenedek Attila és Szigetváry Zsolt fényképeit, egymásra torlódott gépkocsikról, tönkreázott, vagy éppenséggel kidőlt falú házakról, a macskáját mentő fiatalasszonyról, az iszapot takarító, védőruhába öltözött, gázálarcot viselő katonákról és az elöntött földekről.
A Daily Mail riportjának a címe: Nincs többé kék Duna? Ugyanis a legújabb hírek szerint a szennyeződés a Mosoni-Duna-ágat is elérte.
Idézik a brit lapok Illés Zoltánt, a vidékfejlesztési tárca környezetvédelmi államtitkárát, aki szerint egy évig is eltarthat a károk helyreállítása, és ehhez az Európai Unió segítségére is szükség lesz. A Daily Telegraph elkeseredett kolontáriakat szólaltat meg, akik úgy látják, hogy a falu lakhatatlanná vált, elvándorláson gondolkodnak.
A brit beszámolók hírül adják, hogy a gátszakadás ügyében vizsgálat indul. A Daily Mail megírta, hogy Pintér Sándor belügyminiszter némi kétellyel fogadta a MAL Magyar Alumíniumtermelő és Kereskedelmi Zrt. igazgatóságának közlését, miszerint a vörös iszap tulajdonképpen nem egészségkárosító, és állítólag azt mondta: "ússzanak benne, és akkor kiderül: így van-e."
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit