eur:
411.24
usd:
393
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A kormany.hu által 2020. május 14-én közreadott fotó a Jakab Ferenc professzor, a Koronavírus Kutató Akciócsoport vezetője által irányított, a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontjában folyó virológiai kutatómunkát mutatja be.
Nyitókép: MTI/kormany.hu/Árvai Károly

Jakab Ferenc virológus: a koronavírus után új járványok jönnek – videó

Három összetevőt is felsorol, ami ennek a melegágya már most. Az MTA számos tudományos videót közzétett a Magyar Tudomány Ünnepe kapcsán arról, hogy mire számíthat az emberiség, ha mindent úgy csinál, mint eddig.

A koronavírus titkai, járvány a frontvonalból, ígéretes hatóanyagjelöltek – videóra kerültek a Magyar Tudomány Ünnepe első előadásai, ezt adta hírül pénteken a Magyar Tudományos Akadémia.

A közleményből kiderül, hogy a koronavírus "nem elég", Jakab Ferenc virológus, egyetemi tanár, a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont Virológiai Kutatócsoportjának vezetője szerint "további járványok jönnek". Az ő előadásában arra figyelmeztet, hogy

  • a klímaváltozással,
  • az emberi civilizáció terjeszkedésével,
  • a globális személy- és áruforgalommal

egyre több kórokozó terjedhet át állatról emberre.

A kutató bízik benne, hogy jövő év elejére megérkezhet Magyarországra a koronavírus-vakcina.

Tüdőgyógyász, epidemiológus, mikrobiológus, gyerekgyógyász és társadalomtudós – kutatónők, akik valóban a frontvonalban találkoznak a koronavírus-járvánnyal, és megosztják tapasztalataikat az érdeklődőkkel. Meddig fertőz egy olyan beteg, akinek pozitív a tesztje? Hogyan rombolja a szervezetet a koronavírus, és mit tesznek ez ellen a klinikusok? Hol van a legnagyobb esélyünk megfertőződni?

Íme az előadások és a kerekasztal-beszélgetések felvétele:

Ha nem lenne halálos fenyegetés, ámulattal szemlélhetnénk a koronavírus elegáns molekuláris fegyverzetét, mellyel képes szétzilálni sejtjeink membránját, és bejuttatni örökítőanyagát. Ugyanakkor e fegyverzet minél alaposabb ismerete – ahogy a történelmi háborúkban is – hozzásegíthet a győzelemhez. Erről szólt az MTA Kémiai Osztályának konferenciája, mely, ha bővelkedik is technikai részletekben, a modern számítógépes modellek segétségével igen képszerűen mutatja be, pontosan mi is a koronavírus hatékonyságának titka. Az előadók számos vizsgálat alatt álló vírusellenes hatóanyagot is bemutatnak.

Az MTA YouTube-csatornája ITT érhető el.

A Magyar Tudomány Ünnepe teljes programja ITT.

EZ pedig az MTA Facebook-oldala.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×