eur:
389.75
usd:
362.06
bux:
68002.24
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett

Agykutatók nemzetközi kongresszusa Pécsett

Pécs ad otthont az idegtudományok művelői egyik legrangosabb idei konferenciájának, a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) IBRO International Workshop 2010 címmel csütörtöktől szombatig zajló tanácskozásnak.

A PTE tájékoztatása szerint az egyetem élettani intézete és a Nemzetközi Agykutatási Szervezet (IBRO) által összehívott kongresszusra a világ 22 országból több mint 470 résztvevő érkezik, akik 4 plenáris ülés és 33 szimpózium, továbbá mintegy 240 poszterelőadás keretében mutatják be az agy és az idegrendszer működéséről, betegségeiről és azok gyógyítási lehetőségeiről szóló legújabb eredményeiket.

A szervezők fő célja a nemzetközi eszmecsere elősegítése, a tudomány jelenlegi állásának széles körű megismertetése, így az előadók között a hazai idegtudomány elismert képviselői mellett lesznek világhírű európai, egyesült államokbeli és japán tudósok is. A résztvevők negyedét egyetemi hallgatók, fiatal kutatók alkotják, akik azon túl, hogy első kézből értesülhetnek a tudományterület legújabb vívmányairól, maguk is beszámolnak elért kutatási eredményeikről.

A kongresszuson megvitatott témák között szerepelnek a különböző funkcionális képalkotó eljárások. Segítségükkel láthatóvá tehetők az emberi agy számtalan területe közül azok, amelyek egy adott feladat ellátásában vesznek részt, vagy működésük betegség, sérülés miatt károsodott. Az ilyen kutatások segíthetnek a stroke (agyérkatasztrófa) utáni gyors beavatkozások tervezéséhez és kivitelezéséhez, ezáltal nagymértékben javíthatják a betegek felépülési esélyeit.

A konferencia másik nagy témaköre az agy működésében szereplő vagy azt befolyásoló kémiai anyagok kutatása, amely az idegrendszer megbetegedéseinek egyre jobb gyógyszeres kezeléséhez nyújt alapot.

Végül szóba kerülnek azok az eredmények is, amelyek hozzásegítenek bennünket az agy legmagasabb szintű működésének, a gondolkodás és az érzelmek biológiai alapjainak megismeréséhez.

A konferencia előtti napon, szerdán nemzetközi szimpóziumon tisztelegnek az MTA pécsi akadémiai bizottságának székházában két neves magyar tudós, Buzsáki György és Somogyi Péter előtt hatvanadik születésnapjuk alkalmából.

Címlapról ajánljuk
Útlevélgyűjtésbe kezdtek az amerikai milliomosok – meg is van az okuk rá

Útlevélgyűjtésbe kezdtek az amerikai milliomosok – meg is van az okuk rá

A pénzes amerikai családok egyre gyakrabban folyamodnak második állampolgárságért vagy állandó lakhatási engedélyért külföldön. Az igazán tehetősek valóságos „útlevél-portfóliókat” gyűjtenek – egy ügyvédi iroda szerint minderre a potenciális kockázatok késztetik őket. De melyek ezek?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Nagyon fontos területet veszíthetnek az ukránok, kiszivárgott Trump súlyos terve - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Nagyon fontos területet veszíthetnek az ukránok, kiszivárgott Trump súlyos terve - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Szombaton kiderült, hogy Donald Trump újbóli megválasztása esetén a NATO-tagállamokat arra kényszerítené, hogy védelmi kiadásaikat a GDP 3 százalékára emeljék, reagálva ezzel az Oroszország és Kína jelentette fenyegetésekre, miközben az Ukrajnának nyújtott támogatást nem számítaná bele ebbe a keretbe. Eközben a G7 országok vezetői tárgyalásokat folytatnak egy olyan javaslatról, amelynek értelmében Ukrajnának 50 milliárd dollár értékű segélyt nyújtanak, amit az Európában befagyasztott orosz vagyonból származó nyereségből finanszíroznának. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×