389.71
361.82
68443.23
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett
Márton Anna ünnepel, miután legyőzte a dél-koreai Csoj Szu Jont és bejutott a negyeddöntőbe a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Makuhari Rendezvényközpontban 2021. július 26-án. A magyar vívó bejutott a negyeddöntőbe.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Márton Anna bronzéremért vívhat

A sérült magyar kardozó menetelését Velikaja állította meg, de a bronzérem még meglehet.

Márton Annáé volt az első tus, és a következő két akciója is sikeres volt, így 3-0-ra lépett el. Az orosz Velikaja egyenlített, de aztán újra a magyar talált.

Velikaja tartotta a lépést, kétszer is egyenlített, majd átvette a vezetést, de egy okos támadással Márton talált, 6-6.

Az orosz olimpiai bajnok egy ellentámadást, majd egy újabb akciót is sikeresen vitt végig, így 8-6-os vezetésénél következett a szünet.

Velikaja visszavágása sikeres volt, de aztán a magyar kardozó is adott két tust, 8-10.

Az orosz vitte be a 11.-et is, hiába kért videózást Márton, és a következő akciót is Velikajának adták. Márton nem tudott már javítani, ellenfele rutinja győzött, és 15-8-cal bejutott a fináléba.