eur:
401.92
usd:
371.13
bux:
90515.56
2025. március 31. hétfő Árpád
Nyitókép: Facebook/Paris 2024

Egy kelet- és egy nyugatnémet város közösen pályázna a 2040-es olimpiára

A német újraegyesítés ötvenéves évfordulója alkalmából az ország pályázhatna a 2040-es nyári olimpiára, és két nagyváros, keletről Berlin, nyugatról Hamburg lehetne házigazda - fogalmazott a sport és belügyekért felelős berlini szenátor.

Iris Spranger nem zárnák ki más városok jelentkezését sem. A dpa német hírügynökség értesülése szerint a két nagyváros között már voltak egyeztetések.

Szerinte nagyon kedvező lenne, ha Hamburg tengeri adottságait egyesítenék Berlin - mint nemzetközi és sportmetropolisznak és a legzöldebb német nagyváros - értékeivel. Spranger hozzátette:

az idei labdarúgó Európa-bajnokság megmutatta, hogy a főváros képes nagy sporteseményeket szervezni, megvan az ehhez szükséges infrastruktúra, logisztika, tapasztalat és szakértelem.

A német szövetségi kormány már hivatalosan is előkészítette az utat az olimpiai pályázathoz, és Nancy Faeser belügyminiszter augusztus elején aláírta az erről szóló megállapodást a Német Olimpiai Bizottsággal, valamint azokkal a tartományokkal és városokkal, amelyek érdeklődnek az ötkarikás rendezés iránt.

Németország eddig két nyári olimpiának adott otthont: 1936-ban Berlin és 1972-ben München volt rendező város.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Európa a mozgósítható haderő és bizonyos katonai eszközök tekintetében jelentős mértékben függ az Egyesült Államoktól, a teljes leválás rövid távon nem lehet reális cél – mondta az InfoRádióban Olekszij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány junior kutatója. A biztonságpolitikai szakértő hozzátette: a legnagyobb amerikai függés a kiegészítő eszközöknél figyelhető meg, a logisztikában óriási a lemaradása Európának.

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Végig igaz volt Moszkva állítása a HIMARS-ról, Trump keményen nekiment Putyinnak – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Végig igaz volt Moszkva állítása a HIMARS-ról, Trump keményen nekiment Putyinnak – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Az Egyesült Államok közelről felügyelte, segítette az ukrán haderő HIMARS-rendszereinek működését, Washington gyakorlatilag minden egyes orosz haderő elleni rakétacsapásban tevékenyen részt vett – tudta meg a New York Times. Donald Trump amerikai elnök 25-50 százalékos másodlagos vámot vetne ki az orosz olajra, amennyiben Moszkva akadályozza az ukrajnai háború lezárására tett erőfeszítéseit - írja a Reuters. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×