eur:
409.78
usd:
360.71
bux:
84947.5
2025. április 13. vasárnap Ida
Nürburgring, 2013. július 7.Sebastian Vettel, a Red Bull csapat címvédő német versenyzője (b) a francia Romain Grosjean előtt a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Német Nagydíján a Nürburgringen 2013. július 7-én. (MTI/EPA/David Ebener)
Nyitókép: MTI/EPA/David Ebener

Megkurtították a Forma-1-et

Fél órával lerövidítették az eddig másfél órás szabadedzéseket a Forma-1-ben.

A következő szezonban az eddigi kilencven perc helyett csak egy órát gyakorolhatnak majd a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság csapatai a versenyhétvégék első napjain.

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) szabályzatából kiderül, hogy 2021-ben a pénteki (Monacóban csütörtöki) edzésnapon mindkét gyakorlás az eddig megszokott 90 helyett csak 60 percig tart majd.

Az istállók így összesen három órán át készülhetnek az időmérő edzésekre és a versenyekre.

A 2021-es Forma-1-es világbajnokság, amelyben rekordszámú 23 futamot rendeznek, a tervek szerint március 21-én Melbourne-ben rajtol.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Ha beindul a 4iG martonvásári műholdgyára, az iparág fontos szereplője lehet

Ha beindul a 4iG martonvásári műholdgyára, az iparág fontos szereplője lehet

Évente akár száz nagyobb méretű műhold gyártására is képes lesz a 4iG Csoport REMTECH Űrtechnológiai Központja. A létesítmény bokrétaünnepsége a hét elején volt, a gyártást pedig a tervek szerint 2026-ban kezdhetik majd el Martonvásáron – mondta az InfoRádióban a REMRED Zrt. technológiai igazgatója, Zábori Balázs.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.14. hétfő, 18:00
Magyar Levente
a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára
Szép csendben egy másik ország lehet EU-tag hamarosan, amíg a világ Ukrajnáról beszél

Szép csendben egy másik ország lehet EU-tag hamarosan, amíg a világ Ukrajnáról beszél

Miközben az uniós bővítésről egyre intenzívebb szakmai vita zajlik, és leginkább Ukrajnáról beszélünk, Montenegró már fél lábbal bent is van az Európai Unióban – méghozzá úgy, hogy az ország már több mint egy évtizede az eurót használja hivatalos fizetőeszközként. A kis balkáni állam nemcsak földrajzi közelsége, hanem politikai elkötelezettsége, intézményi állapota és külpolitikai orientációja révén is kiemelkedik a nyugat-balkáni bővítési mezőnyből. Kérdés, hogy a másik lábbal is be tud-e lépni a közösségbe – és ha igen, mikor.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×