393.54
364.48
0
Erdélyi Balázs (b) és a spanyol Alberto Munarriz a budapesti vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának döntőjében játszott Magyarország - Spanyolország mérkőzésen a Duna Arénában 2020. január 26-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Drámai döntő, ötméteresekkel Európa-bajnok a férfi pólóválogatott

A 13. Európa-bajnoki címét szerezte meg a magyar férfi vízilabda-válogatott a Duna Arénában. A spanyolok ellen 9-9 után büntetők döntöttek, a magyarok hibátlanul lőttek, Vogel Soma pedig kivédte az utolsó lövést.

2020.01.26. 17:30

Eb-döntő előtt: "bele fogunk halni a vízbe a győzelemért”

Az olimpiai kvóta már megvan, vasárnap este a spanyolokkal szemben az Európa-bajnoki aranyéremért küzd a magyar férfi vízilabda-válogatott a Duna Arénában.

2020.01.26. 18:05

Már jó a hangulat

A döntő napján az eddiginél is több árus kínálta a zászlókat, sálakat, dudákat a Duna Aréna környékén. A hangulat már a környéken is emelkedett volt, fel-felhangzott többször a "Hajrá, magyarok!"

2020.01.26. 18:15

Helyosztók

A 7. helyért: Görögország-Oroszország 11-9. Az 5. helyért: Szerbia-Olaszország 8-7

2020.01.26. 18:22

A 13. arany a cél

Magyarország eddig 12-szer volt Eb-győztes: 1926, 1927, 1931, 1934, 1938, 1954, 1958, 1962, 1974, 1977, 1997, 1999. Hat-hat ezüst- és bronz még a mérleg.

2020.01.26. 18:29

Meglepő adat

Ebben az évezredben először avatnak a volt jugoszláv utódállamokon kívüli győztest.

2020.01.26. 18:30

Hazai pálya

Az eddigi 34 Eb-n mindössze hatszor nyert a hazai csapat. A magyarok kétszer diadalmaskodtak rendezőként, 1926-ban és 1958-ban.

2020.01.26. 18:32

Bronzmeccs

Montenegró 10-9-re nyert Horvátoszág ellen, úgy hogy a szünetben még 7-3-ra a horvát csapat vezetett.

2020.01.26. 18:45

Nélküled

Tóth Gabi Guns N' Roses-dallal, Kollányi Zsuzsi pedig a Nélküleddel szórakoztatja a közönséget.

2020.01.26. 18:50

Nem ismeretlen ellenfelek

A két csapat a csoportkörben is találkozott, akkor 11-11-es döntetlen született.

2020.01.26. 18:53

Elképesztő a hangulat

Természetesen telt ház és hatalmas üdvrivalgás fogadja a magyar játékosokat a bemutatásnál.

2020.01.26. 19:01

Indul a meccs

A spanyolok nyerték a ráúszást, így vezethetik az első támadást.

2020.01.26. 19:02

Kiállítás és gól

Pohl Zoltán kapott kiállítást, a spanyolok pedig gyorsan büntetnek, Granados Ortega lepattintott lövése becsúszott Nagy Viktor hóna alatt.

2020.01.26. 19:03

1-1

Zalánki Gergő egyenlít a 2. percben.

2020.01.26. 19:05

Kihagyott fórok

A spanyolok a következő emberelőnnyel nem tudtak élni, Nagy tolta ki a lövést. Sajnos a magyar akcióból sem születik gól.

2020.01.26. 19:06

1-2

Angyal Dániel kapott kiállítást, és ezzel már élnek a spanyolok, Munarriz a bal sarokba vágja a labdát.

2020.01.26. 19:07

Védések

A spanyoloktól is kiállítanak, de Hosnyánszky Norbert lövése középre megy, Lopez hárít. Így tesz a másik oldalon Nagy Viktor is Hárai kiállítása után, nem változik az állás.

2020.01.26. 19:08

Elkapták a fonalat a kapusok

Újabb Nagy-védés, alakul az elődöntőben látott forma. Erdélyi sajnos nem tud egyenlíteni, Lopez is remekül véd.

2020.01.26. 19:10

1-3

Munarriz akcióból nagyon eltalálja, Nagy nem ér oda.

2020.01.26. 19:11

Kihagyott előny

Pohl a blokkba vágja a labdát, majd fórban Varga Dénes sem tud szépíteni hosszas lóbálás után.

2020.01.26. 19:12

Kapufa

Zalánki nagyon megnézte a hosszú sarkot, de lövése a felső lécről jön ki.

2020.01.26. 19:14

Vége az első negyednek: 1-3

Pohl megkapja a második kiállítását, de Nagy jól véd, nem tudják növelni a különbséget a spanyolok.

2020.01.26. 19:17

Nem megy

Manhercz Krisztián nyeri meg a ráúsztást, majd fórban a lövést is elvállalta, de Lopez ezt is védi. 10-ből egy lövés ment be eddig...

2-3

A kivédekezett emberhátrány után Angyal Dániel vállalkozik lövésre, és nagy erővel lövi ki a bal sarkot

2020.01.26. 19:19

Nagy egyre jobb

Nagy Viktor ismét lehúzza a rolót, de a másik oldalon nem jut el lövésig a magyar válogatott.

2020.01.26. 19:20

Időkérés

Egy kontra itt, egy kontra ott, majd kiváló magyar védekezés. A válogatott ráadásul emberelőnybe kerül, és Märcz Tamás szövetségi kapitány rögtön időt is kér.

2020.01.26. 19:22

3-3

Zalánki Gergő egyenlít egy szép keresztpassz után, a kapusnak nem volt esélye.

2020.01.26. 19:23

Hősies védekezés

Hosnyánszky kiállítása után Jansik blokkol a kapu előtt.

2020.01.26. 19:25

4-3

Sanahuja kap büntetést a spanyoloktól, Varga Dénes pedig egy rá jellemző csuklónozdulattal vágja be középről a labdát - először vezet a magyar válogatott!

2020.01.26. 19:26

Kihagyott ötméteres

A spanyolok ötméteres kapnak, de a kapufa most velünk van, Granados lövése nem jut túl a gólvanolon.

2020.01.26. 19:28

Szünet, vezet a magar csapat

Vége a második negyednek is. A magyar válogatott fordított, úgy, hogy nem kapott gólt ebben a periódusban.

2020.01.26. 19:31

Kihagyott helyzet

Megvan a ráúszás, de az első akcióból Vámos nem tud betalálni.

2020.01.26. 19:32

4-4

Mallarach egyenlít az első perc végén. Nagy ezúttal is közel volt, de nem tudott védeni.

2020.01.26. 19:33

5-4

Spanyol kiállítás, a szépen megjáratott labdát pedig Vámos vágta be elemi erővel a hosszú felsőbe.

2020.01.26. 19:36

Kapufa

A védekezés továbbra is remek, de nem sikerül kettőre növelni az előnyt, Varga lövése a kapufáról vágódik ki.

2020.01.26. 19:37

Nagyszerű védekezés

Majdnem egy percig támadhattak a spanyolok, fórba is kerültek, de Nagy eszén nem tudnak túljárni.

2020.01.26. 19:38

5-5

A magyar akció sem volt eredményes, a spanyolok pedig egyenlítenek, Larumbe ejt távolról.

2020.01.26. 19:39

6-5

Újra vezetünk: Manhercz lepattintott lövésével szemben tehetetlen a kapus. A következő támadásnál Nagy közeli ziccert hárít.

2020.01.26. 19:43

Nagy helyzetek

Erdélyi lövését hárítják, majd Jansik ellen ítélnek, de a spanyolok nem tudnak egyenlíteni, mellé megy Perrone próbálkozása. Manhercz járt közel az újabb gólhoz, de húzását Lopez kiüti.

2020.01.26. 19:44

Vége a harmadik negyednek

Két magyar helyzet még a negyed végén, de Vámos és Erdélyi sem céloz pontosan. Marad az egygólos vezetés.

Budapest, 2020. január 26.
MTI/Czagány Balázs
Märcz Tamás, a magyar válogatott szövetségi kapitánya (k) beszél játékosaihoz a budapesti vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának döntőjében játszott Magyarország - Spanyolország mérkőzésen a Duna Arénában 2020. január 26-án. MTI/Czagány Balázs

2020.01.26. 19:45
2020.01.26. 19:47

Az utolsó negyed

A spanyolok vezethetik az első támadást, de a védelem továbbra is határozott. A másik oldalon Varga kezéről szedik le a labdát.

2020.01.26. 19:48

6-6

Perrone egyenlít emberelőnyből.

2020.01.26. 19:49

7-6

Magyar emberelőny, amit egy passz után Varga fejez be távoli góllal. Ismét vezetünk!

2020.01.26. 19:50

7-7

Pohl pontozódik ki, Tahull pedig szerencsés mozdulattal egyenlít a 3. percben.

2020.01.26. 19:52

8-7

A spanyoloktól Sanahuja áll ki harmadszor nagy birkózás után. Manhercz kezéből majdnem kiperdül a labda, de kiemelkedik, és a hosszúba bombáz.

2020.01.26. 19:53

8-8

Mallarach Nagy feje fölött egyenlít emberelőnyben.

2020.01.26. 19:54

9-8

Hárai ugrasztja talpra a közönséget, centerből csavar védhetetlenül a hálóba. A spanyolok támadása pedig a blokkon akad el.

2020.01.26. 19:59

9-9

A spanyol időkérés után Erdélyit küldik ki. Munarriz egyenlít a támadóidő végén.

2020.01.26. 20:00

Marad a döntetlen

Vámos lövését blokkolják, majd az utolsó percbe érve a spanyolok centerből fölé dobják. Nincs kiállítás, a labdaszerzés után pedig megúszhatnak a spanyolok, de Mallarach lövését Nagy védte az utolsó másodpercekben.

2020.01.26. 20:01

Ötméteresek döntenek

Jöhetnek a büntetők, nincs hosszabbítás.

2020.01.26. 20:05

Egyelőre nincs hiba

Varga Dénes bedobja a jobb alsóba. Felipe Perrone sem hibázza el. (1-1)

2020.01.26. 20:06

Nincs döntés továbbra sem

Vámos a bal oldalt választja, jól teszi, Lopez a másik irányba mozdul. Munarriz lövése is bent van.

2020.01.26. 20:07

4-4 négy pár után

Manhercz is belövi, míg a másik oldalon Delgado kétkapufás lökettel egyenlít. Hosnyásznky sem ront. Vogel Soma áll be Nagy helyére és bár érzi, hogy Larumbe melyik oldalt választja, nem ér oda.

2020.01.26. 20:09

Vogel kivédi, megvan az arany!

Zalánki is nagy erővel bevágja. Vogel pedig kifogja Granados lövését! Ezzel Európa-bajnok a magyar válogatott!

2020.01.26. 20:13