A beszámoló szerint a nemzetközileg el nem ismert "köztársaságba" vezető utakon betontömbök jelentek meg, ezeken az átkelőhelyeken rendfenntartók teljesítenek őrszolgálatot.
Az orosz, moldovai és helyi békefenntartó erők együtt szereznek érvényt a moldovai hatóságok által előző nap bevezetett biztonsági intézkedéseknek.
"Az éjszaka nyugodtan telt, eddig nem érkezett hozzánk jelentés újabb támadásról vagy fenyegetésről" - mondta a TASZSZ tudósítójának Olga Laznevaja, a Dnyeszter melléki belügyminisztérium sajtószolgálatának vezetője.
A régió több ellenőrző pontjánál este autósorokat figyeltek meg, ami egyebek között a robbantásokat követő fokozott okmányellenőrzéssel hozható összefüggésbe. "Ugyanakkor a határon nyugodt a helyzet, nem tapasztalható pánik, a tömeg jelentős része a húsvéti ünnepekről visszatérő vagy személyes ügyeket intéző emberekből áll" - hangsúlyozta Andrej Szafonov, a Dnyeszter melléki terület "parlamentjének" képviselője.
Vagyim Krasznoszelszkij, a terület vezetője arra szólította fel a lakosságot, hogy a terrorista fenyegetés elleni küzdelem érdekében hozott intézkedéseket megértéssel kezelje, ne essen pánikba, ne hallgasson a pletykákra.
"Meg fogjuk őrizni a békét a Dnyeszter-melléken.
Meg fogjuk találni és megbüntetjük mindazokat, akik felelősek ezekért a terrortámadásokért"
- hangsúlyozta a polgárokhoz intézett videoüzenetében.
A moldovai parlament elnöke, Igor Grosu a helyi H-4 tévének nyilatkozva azt mondta, meg kívánják védeni az országot egy esetleges támadástól.
A térségben kedd reggel ismeretlenek felrobbantották a regionális rádióközpont két antennáját a Grigoriopol körzetben lévő Majak faluban. Hétfőn gránátvetőkkel lőtték az állambiztonsági minisztérium épületét Tiraszpolban, és megtámadtak egy katonai egységet is Parcani falu közelében.
Maia Sandu moldovai elnök összehívta a Legfelsőbb Biztonsági Tanács ülését, amelyet követően a "régió destabilizálásában érdekelt erőket" tette felelőssé a támadásokért.
A maga részéről Vagyim Krasznoszelszkij cáfolta Sandu állításait. A nyomozás előzetes eredményeire hivatkozva kifejtette, hogy a szabotázst ukrán területről hajtották végre, és segítséget kért Kijevtől a nyomozáshoz.
A mintegy félmillió lakosú "Dnyeszter melléki Köztársaság", amelyet a nemzetközi közösség nem ismer el, a Szovjetunió összeomlását követően, rövid polgárháború után kivált Moldovából. Moszkva gazdaságilag és katonailag is támogatja. A térségben orosz "békefenntartók" is állomásoznak. Az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése márciusban azt mondta ki, hogy a Dnyeszter-mellék orosz megszállás alatt álló moldovai terület.